Podpora oddílu
Sponzorství

Kuželkářky SKK Jičín převálcovaly Konstruktivu Praha o více jak 100 kuželek!

24. 10. 2016 | Ženy A | 6. kolo |

V šestém kole nejvyšší kuželkářské soutěže žen přivítalo družstvo SKK Jičín na své kuželně KK Konstruktivu Praha. Po sérii zápasů s medailovými favority 1.ligy chtěl tým jednoznačně zvítězit. Základní sestavu posílila Lenka Tomášková, která prokazuje výbornou formu v druhé lize, kde je nejlepší hráčkou soutěže. A tento tah vyšel skvěle.

Tomášková zahrála výborně a výhrou 584-481 získala pro Jičín hned v úvodu klíčový náskok, který tým uklidnil. Když navíc Hercíková přidala výhru 531-492 ujal se Jičín po úvodní třetině zápasu vedení 2:0 s obrovským náskokem 142 kuželek.

V prostřední části vybojovala třetí bod Michaela Kučerová 541-524 a v tento moment byl již Jičín velmi blízko vítězství. Dana Viková sice podlehla 510-520, ale i tak domácí hráčky vedly před závěrečnými souboji 3:1 o 149 kuželek!

V koncovce již v poklidu hájily vysoký náskok Nikola Portyšová, která se tentokráte musela sklonit před uměním Lenky Nové 541-590 a Eva Kammelová, která výhrou 524-516 upravila konečné skóre na 6:2 pro Jičín. Vítězství posunulo tým před týdenní ligovou přestávkou na osmou příčku a v posunu výše chce tým SKK Jičín pokračovat i v dalším kole. V něm přivítá opět na domácích drahách 5.11. od 10 hodin doposud poslední tým tabulky Českou Třebovou – přijďte fandit!