Podpora oddílu
Sponzorství

Radost z Přerova vystřídalo domácí „rokycanské“ zklamání

30. 9. 2018 | Ženy A | J. Kapucián

Jičín – Třetí kolo nejvyšší kuželkářské soutěže žen je minulostí. Domácí celky uhrály, stejně jako ty hostující, tří vítězství. Hráčky SKK Jičín, které dokázaly minulý týden zvítězit v Přerově 5:3, chtěly v domácím prostředí potvrdit body z venku a uhájit svou neporazitelnost.

Proti stál ambiciózní celek Rokycan, který bohužel pro domácí potvrdil, že by letos mohl patřit k štikám soutěže. Od samého začátku si udržoval mírný náskok v poražených kuželkách a tím pádem domácí hráčky pod tlakem. Po první třetině bylo skóre zápasu vyrovnané 1:1, když bod pro Jičín vybojovala v dramatickém souboji s Lindou Lidman Dana Viková 548-536. Po dvou třetinách zápasu se skóre posunulo na 2:2. Pro domácí vybojovala bod Monika Hercíková výhrou 543-522. Jičín však ztrácel již 42 kuželek. Podobnou výchozí pozic však měly před koncovkou Michaela Nožičková s Marií Kolářovou i minulý týden v Přerově. Bohužel v domácím prostředí je svazovala nervozita a proti velmi dobře hrajícím soupeřkám se tentokráte neprosadily. Jičín nakonec podlehl 2:6 výrazným rozdílem 132 kuželek a přenechal postavení v horní polovině tabulky svému soupeři. Hodně důležitý zápas čeká tým 13.10. v Zábřehu, který letos zatím čeká na své první body.