Podpora oddílu
Sponzorství

Jan Bína veze stříbro ze Světového poháru!

21. 6. 2014 | Ostatní | SP dorostu |

Hned v první disciplíně, za kterou se v Brně, ve sportovní hale Vodova, v rámci Mistrovství světa v kuželkách 2014 rozdávaly medaile, získala Česká republika stříbro. Smíšený dorostenecký pár Natálie Topičová a Jan Bína nahrál v soutěži smíšených dvojic Světového poháru dorostu celkem 1202 bodů. Jen o 8 kuželek nestačil na první pár Katalin Toth – Janos Brancsek z Maďarska. Třetí místo v disciplíně, v níž každý z páru absolvuje 120 hodů sdružených a výsledné pořadí určí součet výkonů, obsadili reprezentanti Srbska Kristina Ljubenkovic a Alen Kujundzic.

Jan Bína dokázal skvěle hodit za hlavu smolný průběh kvalifikace jednotlivců a v soutěži dvojic se již opět plně koncentroval na maximální výkon, a ten se dostavil. Dokázal se zlepšit o celých 40 kuželek na vynikajících 615 bodů! K 385 do plných přidal druhou nejlepší dorážku ze všech hráčů 230, navíc bez jediného újezdu! Docílil tak třetího nejlepšího náhozu mezi chlapci. Natálie Topičová přidala třetí nejlepší výkon mezi dívkami – 587 bodů (368 do plných a 219 v dorážce), ale nebyla zcela spokojena.
„Zlatá medaile byla blízko, nepovedly se mi ale poslední dva hody do plných, ve kterých jsem měla pouze trojku. I tak ale máme ze stříbrné medaile velkou radost. Bylo to totiž náročné absolvovat dvě stodvacítky během jednoho dne, ke konci už jsem byla unavená,“ řekla za stříbrné duo Natálie Topičová. Šestnáctiletá česká reprezentantka se mimo disciplínu soutěžních párů probojovala i do finále jednotlivců. Janu Bínovi chyběly k postupu do finále tři kuželky a obsadil ve dvanáctičlenném poli desátou pozici. Hráč SKK Jičín shodil 575 kuželek.
Ve finále jednotlivkyň česká reprezentantka Natálie Topičová vybojovala zlatou medaili! Soupeřkám nedala šanci a vyhrála suverénně v novém českém rekordu 643! Na závěr dvoudenního zápolení dorostenců a dorostenek byla vyhlášena Česká republika jako nejúspěšnější národ IX. Světového poháru U18!
Od středy 14.5. pokračuje Mistrovství světa juniorskými kategoriemi. Dění můžete sledovat na www.ms2014brno.cz a www.kuzelky.cz. Mediálním partnerem MS je i Česká televize, kde můžete sledovat zpravodajství jako v případě úspěchu dorostu: http://www.ceskatelevize.cz/sport/nejnovejsi-videa/272921-cesti-dorostenci-maji-na-ms-v-kuzelkach-uz-dve-medaile/.