Podpora oddílu
Sponzorství

Stříbro a bronz veze do Jičína z MČR Martina Hrdinová

10. 5. 2016 | Ostatní | Mistrovství republiky |

Až na Česko-rakouské hranici v Českých Velenicích se o tituly mistryň CŘ utkaly nejlepší kuželkářky. Místo konání je zároveň i trochu symbolické, neboť několik předních českých hráček hraje právě za přední rakouské celky. Také SKK Jičín měl své želízko mezi 48 hráčkami, které si vybojovaly účast ve finálovém víkendu.

Martina Hrdinová má na svém kontě již několik umístění v elitní desítce a několikrát dokonce atakovala medailové postavení. Stejně tak na tom byla po sobotě, kdy dokázala porazit parádních 600 kuželek a to jí vyneslo na průběžně šestou příčku s minimálním odstupem pěti kuželek na bronzovou pozici! Těsně za ní však figurovaly další hráčky. O všem podstatném tak rozhodoval nedělní finálový nához. Hrdinová nastupovala na dráhy v předposlední čtveřici hráček. V tento moment vedla reprezentantka a její spoluhráčka z prvoligového Náchoda Aneta Cvejnová, která k 583 se soboty přidala zlepšení na 618 poražených kuželek. Hrdinová hrála stejně dobře jako Cvejnová a tak se konal na dálku strhující souboj. Kmenová hráčka SKK Jičín předvedla ve finále pěkné plné 380, ale především nejlepší dorážku ze všech hráček 236! Celkem tedy skvělých 616 kuželek a to znamenalo v tento moment průběžné druhé místo ve finále a vedoucí v kombinaci. To ale ještě před závěrečnou čtveřicí, která si i díky náskoku ze soboty chtěla rozdělit medaile. Výkon Martiny Hrdinové byl však tak kvalitní, že jí přinesl nakonec hned dva cenné kovy! Ve finále jejích 616 překonala pouze reprezentantka Hana Wiedermannová 623, a to znamená bronz do Jičína! Nejprestižnější kombinaci ovládla suverénně díky 1243 bodům další reprezentantka Veronika Petrov, která se umí skvěle připravit na vrcholné akce. Třetí Haně Wiedermannové 1214 však na Martinu Hrdinovou dvě kuželky scházely a tak do Jičína putuje navíc i kombinační stříbro! Hrdinová tak skvěle zakončila sezónu, ve které navíc získala stříbro v nejvyšší soutěži s Náchodem.