Podpora oddílu
Sponzorství

Kuželkáři SKK Jičín vstoupili do nového ročníku nejvyšší soutěže vítězně

18. 9. 2018 | Muži A | J. Kapucián

Jičín – V úvodním kole nejvyšší kuželkářské soutěže měli oba celky našeho okresu výhodu domácího prostředí. Jičínská kuželna V Lipách byla svědkem dramatického souboje domácích s pátým týmem loňského ročníku TJ Valašské Meziříčí.

Úvodní souboje zápasu byly jednoznačné, neboť na každé straně si jeden z hráčů vybral svůj slabší den. V dresu domácích to byl Jaroslav Soukup 512-566 a u hostí Petr Babák, který podlehl Pavlu Kaanovi 513-572. V součtu se však začala rodit velice dramatická zápletka. Za stavu 1:1 dělilo oba celky po první třetině utkání pouhých 5 kuželek.
Obdobný průběh přinesla i prostřední část. Zde nabídly divákům nejlepší výkony celého utkání. Hostující Vladimír Výrek 585-530 proti domácímu Petru Kolářovi a ten vůbec nejhodnotnější nához vyšperkoval překonáním magické hranice šesti set bodů domácí Jiří Drábek 602-546! To vše znamenalo v celkovém hodnocení stále vyrovnané skóre 2:2 a kosmetické navýšení vedení domácích na 6 kuželek!
Bylo jasné, že v koncovce bude záležet na každém hodu a každé kuželce. A především pevných nervech, což se také potvrdilo. S nervovou soustavou spoluhráčů a diváků si nejvíce pohrával domácí Roman Bureš. Ten se nevyvaroval výpadku, když předvedl vůbec nejhorší dílčí dráhu utkání 114. Na dalších ovšem srdnatě zabojoval a udržel přijatelný odstup 529-552 od Tomáše Cabáka. A když se na vedlejších drahách k velmi vydařenému výkonu rozehrál Pavel Louda 582-551, povedlo se domácím dotáhnout utkání do vítězného konce. SKK Jičín zdolal TJ Valašské Meziříčí 5:3 rozdílem 14ti kuželek 3327-3313.