Podpora oddílu
Sponzorství

Martina Hrdinová a Josef Vejvara předvedli v Rokytnici shodně 455 kuželek!

27. 6. 2005 | Ostatní | Rokytnický turnaj dvojic

Jednou ze závěrečných akcí kuželkářské sezóny je v posledních letech stále populárnější Rokytnický turnaj dvojic. Během měsíce se zde předstvilo více než sto tandemů, včetně reprezentantů a hráčů a hráček 1.ligy. Na tradičně velice dobře připravených a padavých drahách se představila i početná skupina hráčů okresu Jičín. Několika výborných výsledků dosáhla především výprava SKK Jičín, když se jejím tandemům hned čtyřikrát podařilo umístit v elitní šestici!

Bowlingová série turnajů v Trutnově dospěla do finále, Streubel bronzový

13. 6. 2005 | Bowling

Nejlepší jednotlivci V úterý 7.6.2005 bylo v trutnovském bowlingovém centru Olymp odehráno poslední kolo ze série šesti turnajů pořádaných Bowlingovým clubem Trutnov ve spolupráci s cestovní kanceláří LUNA TOUR Trutnov. Stejně jako v předešlých kolech i na něm zastupovala jičínský oddíl čtveřice hráčů. Umístění v posledním turnaji bylo bodováno dvojnásobným počtem bodu a tak před turnajem nebylo nic rozhodnuto. Největší šance na celkové vítězství měli před turnajem Jiří Hindrák, který vedl o několik bodů před Karlem Štajerem. Do dvánactičlenného semifinále postoupilo jičínské trio Petr Streubel (206, 201, 181), Jarda Kříž (179, 180, 197) a Láďa Křivka (164, 180, 170), nepodařilo se to pouze Pavlovi Křížovi. V semifinále přidal Streubel další dva náhozy nad hranici 200 kuželek (210 a 219) a postoupil tak do finále z prvního místa. Ze sedmé pozice si postup zajistil rovněž J. Kříž i oba největší aspiranti na celkové vítězství. Turnaj tak zůstal dramatický až do svého konce.

Jičínské hráčky těsně pod stupni vítězů

3. 6. 2005 | Přebory | Mistrovství ČR

Závěr kuželkářské sezony tradičně patří soutěžím jednotlivců a jejich vyvrcholením je Mistrovství České republiky. To se koná v jednotlivých kategoriích v různých koutech republiky. SKK Jičín měl letos zastoupení pouze mezi ženami a dívkami. A naše zástupkyně se v těžké konkurenci toho nejlepšího, co může kuželkářský sport u nás nabídnout rozhodně neztratily! O pátém místě Lenky Hrdinové a deváté příčce její sestry Martiny mezi juniorkami jsme už informovali. Krůček od medaile byla v kategorii dorostenek Lenka Tomášková, která skončila těsně za medailovými pozicemi na nepopulárním čtvrtém místě. Zde ji doplnila ještě další jičínská hráčka Lucie Slavíková, která skončila na pěkném dvanáctém místě.

Vítězem 5.turnaje bowlingového CK LUNA Tour Petr Streubel!

25. 5. 2005 | Bowling

V bowlingovém centru Olymp Trutnov byl sehrán pátý a zároveň předposlední turnaj série CK LUNA Tour. Bohužel se příliš nedařilo doposud nejvýše umístěnému hráči SKK Bowling Jičín v celkovém hodnocení Ladislavu Křivkovi, který stejně jako Pavel Kříž nepostoupil do dvanáctičlenného semifinále. Jaroslav Kříž se po výkonech 163, 181 a 179 bodů do semifinále probojoval, ale následujících 136 bodů jej ze hry o finálovou osmičku vyřadilo. Pátý turnaj zakončil slušným výkonem 181 bodů což mu stačilo na 12.místo. Celkově je před finále jedenáctý. Jeho bratr Pavel Kříž se přes neúspěch v tomto turnaji drží po předchozích dvou finálových účastech na místě devátém.

Jubilejní kuželkářské setkání Jičín – Altenburg přineslo nové rekordy kuželny!

25. 5. 2005 | Ostatní | Přátelská utkání s Altenburgem

30 let SKK Jičín - SV Motor AltenburgZávěr sezóny je pro kuželkáře SKK Jičín tradičně ve znamení přátelského setkání s hráči z německého Altenburgu. Po loňské návštěvě v Německu, byly tentokrát od pátku do pondělí hosty v Jičíně hráči SV Motor Altenburg. Letošní ročník měl slavnostní ráz, neboť je tomu již 30 let co se společné setkání a soupeření konalo poprvé. Po pátečním příjezdu tak následovalo slavnostní přijetí na Jičínské radnici, kde všichni přítomní, mimo jiné obdrželi pěkné upomínkové předměty. Od 17 hodiny již začalo první přátelské utkání. Pravidelně se hraje v osmi hráčích na obou stranách a k vidění byly opravdu výborné výkony. Potěšitelné je, že především na straně Jičína. Hned sedm hráčů z osmi překonalo hranici pěti set bodů! Nejlepším byl Josef Vejvara s 531 body. Na straně soupeře dosáhl pětistovky pouze Andreas Kurze, ale byl z toho hned nejlepší výkon pátečního utkání 532 bodů. Celkově zvítězil Jičín přesvědčivě 8:2 o 261 kuželek.

Lenka Hrdinová 5. na Mistrovství České Republiky!

10. 5. 2005 | Přebory | Mistrovství ČR

Kuželna SKK Dubňany hostila o tomto víkendu historicky nejkvalitnější Mistrovství České Republiky juniorek v kuželkách. Na zdejších drahách se představilo hned 9 reprezentantek, které již v pondělí 16.5. zasáhnou v Náchodě do bojů na Mistrovství světa juniorů! Členkou širšího kádru je i jičínská Martina Hrdinová, která si vybojovala postup na MČR ziskem stříbra na krajském šampionátu a mezi elitou jí doprovodila i její sestra Lenka, která se před 14. dny stala dokonce oblastní přebornicí! V sobotu se hrála kvalifikace a všechny přední příčky obsadili po kvalitních výkonech právě zmiňované reprezentantky. Nejlepší byla D.Wiedermannová (Zábřeh) s 554 poraženými kuželkami. Martina Hrdinová postoupila do finále z velice nadějného 7. místa, za pěkných 520 kuželek. Lenka Hrdinová měla trochu štěstíčka a do finále proklouzla ze 14. místa výkonem rovných 500 bodů.

Kvasničková Akademickou Mistryní ČR v kuželkách!

9. 5. 2005 | Ostatní | Akademické mistrovství

Nejlepší jednotlivci na ČAH 2005Během celého předchozího týdne probíhaly v hanácké metropoli - Olomouci České Akademické hry. O tituly Akademických mistrů ČR zde bojovalo několik set studentů z celé České Republiky. Tradičně velice kvalitně obsazená byla soutěž kuželkářů, vždyť dobrá třetina juniorské reprezentace jsou akademici. Na Moravu odjelo i trio kuželkářů SKK Jičín, které shodou okolností studuje na TU Liberec. Pavel Kříž měl nelehkou úlohu obhajovat loňský titul, Marie Kvasničková chtěla vylepšit svou loňskou sedmou příčku a poprvé se Akademického šampionátu účastnila Martina Tomášková.

Nela Pristandová vyhrála finále kuželkářského PMN!

9. 5. 2005 | Ostatní | Pohár mladých nadějí

Nejvyšší a nejprestižnější celorepubliková kuželkářská soutěž žactva – Pohár mladých nadějí – vyvrcholila na osmi dráhové kuželně v Olomouci. Do finále kam se kvalifikovalo v každé kategorii 16 nejlepších z průběžného pořadí po 6. turnajích si cestu proklestily i dvě straší žákyně SKK Jičín Nela Pristandová a Eva Vysučková. A formu načasovaly dokonale. Po triumfu na krajském šampionátu jednotlivců ze kterého odvezly všechny tři cenné kovy se vytáhly i v pohárovém finále. Suveréní vítězkou se stala Nela Pristandová, která porazila skvělých 262 kuželek. Pouhé dvě kuželky od stříbra a jediná od bronzu pak dělila Evu Vysučkovou, která předvedla výborných 252 a skončila tak čtvrtá. V celkovém pořadí PMN tento úspěch posunul Vysučkovou do elitní desítky a vítězku finále Pristandovou na pěkné 11. místo. Z chlapců SKK Jičín figuruje nejvýše v kat. ml. žáků Ondřej Pitthard na 26. místě.

L. Křivka přivezl z krajského mistrovství bronz

2. 5. 2005 | Přebory | Oblastní mistrovství

Také druhý víkend krajských mistrovství jednotlivců v kuželkách přinesl medailovou radost pro SKK Jičín. Jičínský oddíl se tak stal jednoznačně nejúspěšnějším v kraji co se týká jak zisku medailí tak postupů na Mistrovství ČR. V soutěži seniorů nad 50 let na Vrchlabské kuželně se od samého začátku držel v boji o příčky nejvyšší Ladislav Křivka (SKK Jičín) a také Jiří Miláček z Hořic. Křivka se dostal po skvělé druhé dráze, kde předvedl 91 plné, 62(!) dorážku a celkem tedy 153 bodů, do čela celé soutěže. Těsný náskok uhájil i po dráze č.3. kde přidal pěkných 128. Bohužel mu nevyšly plné na poslední dráze (75) a toho využilo trio Miláček, Krsek a Jeníček k postupu na medailové posty.

Žákyně SKK Jičín předvedly na krajském šampionátu dokonalý triumf

28. 4. 2005 | Přebory | Oblastní mistrovství

Nesmírně bohaté medailové žně kuželkářů SKK Jičín během prvního víkendu krajských šampionátů završily dokonalým triumfem v Hořících žákyně SKK. Své konkurentky porazily rozdílem třídy a odvezly kompletní sadu medailí. Nejúspěšnější byla Nela Pristandová, která dokonce dosáhla na magickou hranici 400 poražených kuželek na 100HS! Její triumf byl naprosto zasloužený neboť předvedla nejlepší dorážku a v plných zaostala jen o jedinou kuželku za stříbrnou Michaelou Nožičkovou. Ta si odváží stříbro za výkon 390 kuželek. Obě dvě hráčky tak dokázaly dokonale prodat zkušenosti z letošního ročníku 1.ligy dorostenek, kde byly velice platnými hráčkami a mezi nejlepší budou jistě patřit i na mistrovství ČR.

Stránky: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19