Kontakty a fakturace
Obsazení kuželny 2023–2024
Rumcajsova 60 veteránů 2024
Memoriál Honzy Majdana 2024
Jičínský pohár 2023 nere
Rumcajsova 60 veteránů 2023
Podpora oddílu
Sponzorství

Dorostenky po srdnatém boji krůček od medaile

19. 4. 2005 | Dorostenky | 22. kolo

Přestože z mistrovského dorosteneckého celku Jičína zůstala letos v základním kádru pouze Lucie Slavíková, omlazené družstvo si vedlo nad všechna očekávání a až do závěrečného kola nejvyšší kuželkářské soutěže se udrželo v boji o medaile. V předposledním kole Zábřeh dle předpokladů zvítězil na půdě poslední Olomouce a měl na Jičín, který si s přehledem poradil s Vyškovem dvoubodový náskok. Tým Jičína se však mohl pochlubit lepším skóre a  medaile mu tak mohla zajistit jakákoliv výhra. Pod větším tlakem nastupovala k rozhodujícímu duelu domácí děvčata. Hned úvodní souboj utkání proti sobě svedl nejlepší hráčky svých týmů. Domácí Hana Wiedermannová je vůbec nejlepší hráčkou soutěže. Na obou děvčatech byla patrná značná nervozita. Bohužel trochu více za očekáváním zůstala Slavíková a po její prohře 383-400 Jičín prohrával o 17 kuželek.

Dorostenky porazili Vyškov a v Zábřehu se utkají o medaile!

13. 4. 2005 | Dorostenky | 21. kolo

V posledním domácím utkání tohoto ročníku 1.kuželkářské ligy dorostenek hostila děvčata SKK Jičín nevyzpytatelný Vyškov. Vítězství by domácím uchovalo medailové naděje až do posledního kola. S tímto vědomím se také pustili do soupeře od prvních hodů velice zodpovědně. Nejzkušenější a nejlepší hráčka Jičína v této sezóně Lucie Slavíková začala výborně. Porazila 404 kuželek a získal tak výrazný náskok 57 kuželek. Nela Pristandová v druhém souboji svedla velkou bitvu s A.Hořavovou. Obě hráčky se přetahovaly doslova o každou kuželku a souboj rozhodovaly až poslední hody. Po nich byla šťastnější hostující hráčka, která zvítězila těsně o 8 kuželek 376-368 a vyrovnala na 1:1.

Dorostenky zvítězili ve východočeském prvoligovém derby a stále bojují o medaile!

23. 3. 2005 | Dorostenky | 20. kolo

Další výkon který je milým překvapením předvedl omlazený tým jičínských kuželkářek v 1.lize dorostenek. K utkání 20. kola nejvyšší soutěže zajížděl Jičín k východočeskému derby do Rychnova n. Kněžnou. Utkání skvěle začala letošní tahounka a nejzkušenější hráčka družstva Lucie Slavíková, když předvedla nejlepší výkon utkání 414 kuželek a získala nadějný náskok 52 kuželek. Klíčovým momentem se ukázal následující duel. Domácím ani střídání nepomohlo k zisku bodu a Nela Pristandová tak vítězstvím 385-380 zvýšila na 2:0.

Prvoligové dorostenky SKK Jičín uštědřily Pelhřimovu debakl 4:0 o 184 kuželek!

15. 3. 2005 | Dorostenky | 19. kolo

Hru kočky s myší připomínalo utkání 19.kola nejvyšší kuželkářské soutěže dorostenek v němž děvčata SKK Jičín hostila předposlední Pelhřimov. V prvním duelu zápasu, nejlepší hráčka Jičína Lucie Slavíková vysoko porazila Nedělčevovou, které se v Jičíně vůbec nedařilo a utkání bylo téměř rozhodnuté, když domácí vedly o 80 shozených kuželek. Takové manko se v Jičíně stahuje velmi těžko. V druhé dvojici navýšila výrazný náskok domácích na 142 kuželek mladičká Nela Pristandová. Ta je příslibem do budoucnosti jičínských dorostenek, jejích 387 poražených kuželek v Jičíně letos předvedla málo která ze zkušených hráček. Na závěr M.Nožičková (376) zvýraznila vítězství domácích na 4:0 a omlazené družstvo dorostenek si tak stále vede nad očekávání, když v prvoligové tabulce figuruje na pátém místě se ztrátou pouhých 2 bodů na bronzové medaile. V neděli se představí na půdě souseda v tabulce Rychnova n.Kněžnou.

Dorostenky řádně potrápily lídra tabulky

8. 3. 2005 | Dorostenky | 18. kolo

Velmi vyrovnané utkání sehrály dorostenky SKK Jičín v 18.kole nejvyšší soutěže na kuželně vedoucího týmu tabulky Vsetína. Aktérky prvních dvou duelů předvedly strhující koncovky. Lucie Slavíková v zahajovacím souboji smolně prohrává o 6 kuželek 408-414. M.Nožičková naopak po výborném výkonu o 3 kuželky vítězí 411-408! Domácí tým však má za stavu 1:1 a +3 kuželky plnou hlavu starostí. O osudu utkání rozhodly poslední hráčky a vedoucí Vsetín nakonec podle očekávání vítězí. O osudu utkání rozhodlo pouhých 25 kuželek a při tom poměr chybných hodů byl 14:27, tudy asi vedla cesta k vítězství. V neděli se děvčata SKK Jičín od 10 hodin utkají s Pelhřimovem a v tomto utkání budou rozhodně vysokým favoritem.

Dorostenky opět bod od medailových příček

22. 2. 2005 | Dorostenky | 17. kolo

V utkání 17.kola nejvyšší domácí soutěže dorostenek hostila děvčata SKK Jičín, stále bez zraněné L.Tomáškové, Blansko, které se v případě úspěchu mohlo na Jičín dotáhnout. Utkání také od samého začátku mělo velice zajímavý průběh. Lucie Slavíková (390), v souboji nejlepších hráček, porazila Hudcovou o 16 kuželek. M.Nožičková (354) prohrála s Korcovou o 8 a bylo jasné, že vše rozhodne až koncovka. Nela Pristandová sice prohrála první plné vysokým rozdílem, poté se však dokázala výborně zkoncentrovat a v dorážce již kralovala. Ani střídání hostí již nic nezměnilo na výhře domácích 3:1. Při neúspěchu Val.Meziříčí a Šumperku se tak jičínská děvčata znovu přiblížila na rozdíl jediného bodu od medailové třetí příčky tabulky. V příštím kole, je na Moravě v neděli 6.3. čeká oříšek ze všech nejtvrdší a to za titulem kráčející děvčata Zbrojovky Vsetín. Ve stejný čas se mělo souběžně hrát utkání 2.kuželkářské ligy dorostu SKK Jičín – Sokol Solnice, ale kvůli řádící chřipkové epidemii bylo odloženo. Náhradní termín bude teprve určen.

Dorostenky přivezly body z Olomouce

15. 2. 2005 | Dorostenky | 16. kolo

Stále bez reprezentantky Lenky Tomáškové se představily dorostenky SKK Jičín na půdě posledního týmu 1.ligy HKK Olomouc. A co je potěšitelné, od začátku byl průběh utkání v režii Jičína. Lucie Slavíková pokračovala ve velmi dobrých jarních výkonech a ani parádních 302 do plných nestačilo domácí Veronice Koppové k zisku bodu. Hráčka Jičína zvítězila 417-398. Na 2:0 zvýšila Michaela Nožičková, která měla situaci usnadněnou tím, že domácí hráčce se vůbec nedařilo. Čest Olomouce zachraňovala Martina Čapková bezchybnou dorážkou (153 + 0) a celkovým výkonem 450(!) poražených kuželek, čímž posunula hranici olomouckého dorosteneckého rekordu na drahách 5-6. Jičínská Nela Pristandová však bezpečně uhájila náskok hostí, když jí jediná kuželka scházela k pokoření hranice 400 shozených kuželek. Jičín tak zvítězil 3:1, rozdílem 41 kuželek. Další utkání sehrají děvčata SKK v neděli od 10 hodin doma proti Blansku.

Přes prohru odehrály dorostenky výborný zápas

9. 2. 2005 | Dorostenky | 15. kolo

K utkání se stále se lepšícími Rosicemi zajížděly o předchozím víkendu prvoligové dorostenky SKK Jičín. Utkání skvěle zahájila jičínská Lucka Slavíková, která po výborném výkonu přehrála Lenku Bružovou o 16 kuželek. Jičínská kuželkářka se díky 431 poraženým kuželkám nominovala i do sestavy kola. Domácí Šárka Vaverková nastupovala k dalšímu souboji sebevědomě s pocitem, že nebude mít příliš práce proti nezkušené N.Pristandové. Opak byl ale pravdou a boj rozhodla až závěrečná dorážka. Jičínská kuželkářka dokonce překonala hranici 400 poražených kuželek. Nerozhodný stav a vedení o pouhých 9 kuželek dávalo zápasu dramatičnost.

Dorostenky vysoko prohrály

1. 2. 2005 | Dorostenky | 14. kolo

Omlazené družstvo dorostenek SKK Jičín, stále bez zraněné reprezentantky Lenky Tomáškové zajíždělo k souboji 14.kola 1.KLDD o třetí místo do Valašského Meziříčí. Utkání dvou sousedů v tabulce překvapivě snadno vyznělo pro domácí. Stačil jim k tomu jejich průměrný výsledek, když se jičínskému družstvu příliš nedařilo a prohrálo poměrně vysoko. V úvodu se sice držela L.Slavíková, která podlehla smolně až v samém závěru o pouhé 3 kuželky 392-395. Další dvě hráčky však na soupeřky zdaleka nestačili a Jičín tak podlehl 0:4. V dalším utkání 1. kuželkářské ligy dorostenek nastoupí jičínská děvčata v neděli od 10 hodin proti Rosicím.

Pouhých pět kuželek rozhodlo o prohře dorostenek

26. 1. 2005 | Dorostenky | 13. kolo

V utkání 13.kola 1.kuželkářské ligy dorostenek se na jičínské kuželně střetla domácí děvčata s druhým týmem tabulky ze Šumperka. Domácí družstvo mělo šanci dotáhnout se bodově na své soupeřky, ale bohužel se to nepodařilo. Utkání skvěle zahájila Lucie Slavíková (399), která získala pro Jičín náskok 35 kuželek. Druhý souboj však jičínská Pristandová smolně prohrála o 3 kuželky a to povzbudilo soupeřky.

Stránky: 1 | 2 | 3