Sezona 1985–1986

Jičín A: SOP I. třídy kpt. J. Egrt, J. Brumlich, Vl. Pavlata, L. Křivka, P. Olejník, F. Drozen, po podzimním 1. místě pokračují velice pěkně na postup a vyhrávají doma s Jičínem B, Náchodem B, Trutnovem C, Rokytnicí A, Dvorem Král. A. Závěr soutěže je však špatný a prohra doma s Červeným Kostelcem o 13 b. je odsunuje na 2. místo, které si i po porážkách v Poříčí a v Jilemnici udrží. Je to škoda, byla šance.

Jičín B: SOP I. třídy kpt. J. Těthal, F. Valnoha, J. Kapucián, V. Dědina, Vl. Macák, A. Reiter, J. Anténe prohrávají většinu utkání doma i venku, a tak mají značnou vinu na nepostoupení družstva A, neboť nepomohli blokovat hlavní soupeře ani doma. Po pěkných podzimních výkonech hlavně na domůácí dráze ani stopy. I tak jim vítězství doma s Trutnovem C, Rokytnicí A a venku s Rokytnicí B a Trutnovem B zajistilo udržení podzimního 7. místa i v závěrečné tabulce.

Jičín C: SOP II. třídy kpt. M. Culek, Vl. Štrauss, Vl. Zemánek, J. Špatz, M. Špatzová, P. Roubal, V. Kolomazníková, J. Soukup, F. Čermák, mají po podzimním 3. místě rovněž reálnou naději na postup. Venku prohrávají pouze s Jilemnicí B a s Novou Pakou A a ostatní utkání doma i venku vyhrávají. Avšak stačí to jen na hezké 2. místo.

Jičín D: SOP II. třídy kpt. O. Berný, M. Stránský, J. Jiránek, M. Langr, M. Růžička, Sv. Boura, Vl. Řehák, J. Čapek, Zd. Soukup, po podzimním kole 6. místo, si na téměř nováčka vedou dobře, vyhrávají i ve Vrchlabí a v Jilemnici, a tak udržení 6. místa je úspěchem tohoto zcela nového družstva a příslibem do budoucnosti.

Motor Altenburg - TJ Jičín 23.05.—26.05.1986 U dlouholetých přátel z NDR pobývalo v těchto dnech v Altenburgu družstvo Jičína ve složení: Vl. Macák, A. Reiter, M. Culek, M. Špatzová, J. Špatz, F. Valnoha, J. Soukup a P. Roubal. Kromě tradičně dobré starostlivosti našich přátel jsme sehráli 2 utkání 8 členných družstev - obě vítěztví zůstlala v Altenburgu, i když v druhém utkání měli domácí namále. I přes bodový neúspěch byl celý zájezd výborný a nálada všech dobrá.

X. ročník turnaje neregistrovaných družstev na 60 hodů sdružených v kuželkách Jičín 1985

Tělovýchovná jednota Jičín Vzorný oddíl I. stupně kuželek TJ Jičín byl pořadatelem již X. jubilejního ročníku turnaje neregistrovaných odborářů jičínských závodů a podniků. Startovala 4-členná družstva na 60 hodů sdružených. V letošním ročníku již tradičně stoupl počet zúčastněných družstev. Turnaj je rozdělen do ligy mužů a žen. V mužích startovalo 67 družstev rozdělených do devíti lig, celkem 374 soutěžících. V ženách startovalo 12 družstev rozdělených do dvou skupin I.ligy, celkem 65 soutěžících. Celkově v turnaji startovalo 79 družstev t. j. 439 soutěžících! Vítězem X. ročníku turnaje v mužích se stalo družstvo SILNICE Jičín (celkovým průměrem 938,14 poraž. kuželek, ziskem 14 bodů - sedm vítězných utkání, žádná porážka). Družstvo startovalo v sestavě: Majdan, Novák, Štrauss, Botka, Novotný. Vítězem turnaje v ženách se stalo družstvo SILNICE Jičín celkovým průměrem 619,6 poražených kuželek. Vítězky startovaly v sestavě: ss. Kroutilová, Ouředníková, Málková, Zímová a Havlíčková. Toto družstvo v průběhu turnaje nepoznalo přemožitele a získalo 12 bodů. V turnaji bylo sehráno 259 utkání a to v době od 11. 11. 1985 do 23. 1. 1986. HODU ZDAR!

REKAPITULACE: