Sezona 1991–1992

Ve své druhé třetiligové sezóně hraje mužstvo ve stejné sestavě jako loni a sehraný tým, který již získal cenné zkušenosti plně využívá výhodného podzimního losu a ze sedmi domácích utkání neztrácí ani bod. Dobrými výkony na domácí dráze se ukázali v utkání s Neratovicemi Egrt (864) a se Sadskou Drozen (866). Velice důležitá byla výhra v Děčíně o 40 kuželek, kde byl oporou Drozen (853). Dobře zahrálo družstvo také v Třebechovicích, ale výkon 4936 proti výborně hrajícím domácím (4988) na body nestačil. Výborně zde zahrál Jaroslav Egrt, který docílil výkonu 885 bodů. To vše znamenalo první místo v tabulce podzimní části se ziskem 16 bodů, před Jabloncem se stejným bodovým kontem. Tabulka je však velmi vyrovnaná, neboť i devátá Ml.Boleslav má ještě10 bodů.

Odvěký rival z Náchoda nezísklal v této sezóně s naším úspěšným družstvem ani bodík. Hlavní rozhočí Josef Těthal právě zahajuje domácí utkání. Jičíňáci vlevo - první Jarda Egrt, druhý nejlepší hráč soutěže dle průměru!
Odvěký rival z Náchoda nezísklal v této sezóně s naším úspěšným družstvem ani bodík. Hlavní rozhočí Josef Těthal právě zahajuje domácí utkání. Jičíňáci vlevo - první Jarda Egrt, druhý nejlepší hráč soutěže dle průměru!

V úvodu jarní části nás však čekají tři utkání na kuželnách soupeřů. Vstup je však nad očekávání, vítězíme jak v Sadské o 146, tak v Mladé Boleslavi o 29 kuželek. Pak přichází první porážka s Poříčím, ale hned na to doma bez problému porážíme o 224 Č.Kamenici. V dalším kole jedem pro dva body do beznadějně posledních Neratovic. Zde nás však čeká nepříjemné překvapení v podobě prohry o 7 kuželek. Rázem klesáme v tabulce na třetí místo za Jablonec a Rychnov, zle se dotahuje také Děčín. Před důležitým utkáním s Jabloncem je však vše zapomenuto a náš rival v boji o postup nemá v Jičíně šanci, vítězíme o 171 kuželek. Tato vzpruha se odrazila ve výkonech v dalších dvou utkáních na hřištích soupeřů. Nejprve vítězíme v Náchodě o 96 a poté v dalším velmi důležitém zápase i v Rychnově o 89 bodů, když opora v podobě J.Egrta porazila 871 kuželek Tři kola před koncem si již nikdo nic jiného než postup nepřipouští. Ale uspokojení či možná nervozita z úspěchu, který je na dohled, svazují našim borcům ruce. Prohráváme doma s Děčínem o 53 a poté v K.Hoře dokonce o 207 kuželek, přes výborných Egrtových 887. Rozhodne poslední kolo. Musíme doufat v zakopnutí Jablonce a v naše vítězství doma nad Třebechovicemi. Obojí se zdařilo! A tak se při stejném bodovém zisku tří družstev můžeme radovat z postupu do druhé nejvyšší soutěže díky lepšímu průměru shozených kuželek!