Sezona 1993–1994

Soutěžní rok 1994 nám začal jako obvykle oddílovými přebory. Z nich vyšli jako vítězové a přeborníci pro rok 1994 v mužích Vláďa Řehák výkonem 853 bodů, v ženách J. Kiričuková výkonem 813 bodů a dorostenec Kotrouš Pavel výkonem 820 bodů. Juniory vyhrál Pepa Vejvara výkonem 806. Následovali okresní přebory, v kterých jsme měli totální úspěch, když vítězové v jednotlivých kategoriích se rekrutovali pouze z našeho oddílu a to v mužích Slávek Vik za 885 bodů, v ženách Věra Kolomazníková za 762 bodů, juniorech Radek Kroupa za 862 bodů a dorost vyhrál Šimek za 809. Soutěž dvojic vyhrálo duo Pavlata, Vik výkonem 1758 bodů. Další naše účast byla také úspěšná.

Na oblastních přeborech jsme se neztratili a nějaká ta medaile též byla. Nejlépe dopadl Jirka Vejvara, který na domácí dráze dokázal zvítězit výkonem 820 bodů a získat titul oblastního přeborníka mezi dorostenci. Na pátém místě zde skončil Pavel Kotrouš výkonem 780 a Pavel Šimek za 766 byl sedmý. Junioři měli svoji soutěž ve Vrchlabí. Medaili zde získal R. Kroupa za 3. místo v kombinaci. Hned za ním skončil R. Bureš. V klasické disciplíně skončil Radek Kroupa na 5. místě výkonem 792, Pepa Vejvara na 6. místě za 791 a R. Bureš skončil desátý za 752 bodů. Lenka Čistecká skončila mezi juniorkami v Solnici na 7. místě výkonem 375 bodů. Ženy hrály v Rychnově a náš oddíl tam zastoupila Věra Kolomazníková. V klasice skončila na 14. místě, ale vše si vynahradila v kombinaci, kde skončila na třetím místě a získala bronzovou medaili. Muži startovali v Náchodě a nás tam reprezentovala celá čtveřice hráčů. Nejlépe dopadl J. Egrt, který získal v kombinaci bronzovou medaili a v klasice byl na 8. místě za 835 bodů. Hned za ním S. Vik s 822 a V. Pavlata s 814 body obsadili 9. a 10. příčku. V. Řehák skončil na 21. místě, když nepostoupil do finále.

Naše účast na posledním mistrovství Čech v historii byla úspěšná. V mládežnických kategoriích nás reprezentovali J. Vejvara, R. Kroupa a Pepa Vejvara. Stříbrnou medaili získal P. Vejvara v kombinaci, zatímco Radek Kroupa vybojoval v klasice postup, když skončil na 7. místě výkonem 816. P. Vejvara skončil na 11. místě výkonem 788. To vše se odehrálo v Č. Velenicích. Jirka Vejvara hrál Čechy na domácí dráze a výkonem 814 skončil na 5. místě a též postoupil do republiky. Na mistrovství republiky jsme tedy měli dva zástupce. Lépe skončil J. Vejvara, který obsadil 8. místo. R. Kroupa skončil v měření naší juniorské špičky na 9. místě. Myslím, že oba dva dobře reprezentovali náš oddíl. Tak to bychom měli mistrovské soutěže jednotlivců.

A co družstva? Myslím že to byl též historický rok, stejně tak jako minulou sezónu v jednotlivcích, rok 1994 byl tak úspěšný, že na něj budeme jednou vzpomínat. Největším úspěchem skončili dorostenci, kteří ziskem bronzových medailí z nejvyšší soutěže prorazili zas jednu barieru. Na úspěchu se podepsali tito mladíci: J. Soukup, P. Kotrouš, P. Šimek, J. Vejvara a T. Pavlata. Nejlepším dle průměru byl J. Vejvara, čímž si získal i místo v širším kádru reprezentace. Možno říci, že již máme v reprezentaci po Radkovi druhého zástupce.

Družstvo mužů A obsadilo v I. ČNL 4. místo ziskem 25 bodů a 4990. Hrálo ve složení: Egrt, Křivka, Pavlata, Vejvara, Kroupa, Vik a Brumlich. I toto umístění považuji za nejlepší v historii mužských týmů v Jičíně. Nejlepším hráčem sezóny byl R. Kroupa s 850,7.

Láďa Křivka a Jarda Egrt, v pozadí František Kynčl
Láďa Křivka a Jarda Egrt, v pozadí František Kynčl

Družstvo B ve složení: Řehák, Čapek, Kobrle, Jiránek, Čermák, Plaňanský obsadilo po průměrných výkonech 7. místo v OP I. třídy ziskem 30 bodů a 2362. Nejlepším hráčem sezóny byl Řehák s 402,8.

Družstvo C ve složení: Boura, Olejník, Kolář, Kotrouš, Bureš zvýtězilo v OP II. a postoupilo do I. třídy. Stačilo k tomu 31 bodů a 2326. Nejlepší byl Sváťa Boura s 396,5.

Družstvo D ve složení: Culek, Langr, Stránský, Dědina, Reiter a dorost obsadilo 3. místo ziskem 36 bodů a 2279. Nejlepší Těthal 383,3.

Ženy skončily na 3. místě s 22 body a 2222. Zasloužily se o to tyto hráčky: Viková, Kolomazníková, Kiričuková, Chvojková, Chocholová, Kolářová a Čistecká s Bosákovou. Nejlépe na tom byla Viková s 386,6.