Kontakty a fakturace
Obsazení kuželny 2022–2023
Vyhlášení 46.ročníku nereligy
Vyhlášení nereligy
Memoriál Honzy Majdana 2023
Rumcajsova 60 veteránů 2022
Jičínský pohár 2022 nere
Jičínský pohár 2019
Podpora oddílu
Sponzorství

Kuželkářská reprezentace porazila po velmi dobrém výkonu v Hořicích Polsko

30. 11. 2004 | Reprezentace | ČR-Polsko | J. Kapucián

Během předchozího víkendu sehrály naše kuželkářské reprezentační výběry juniorek a juniorů mezistátní utkání se svými polskými vrstevníky. Šlo o jednu z důležitých prověrek na nadcházející Mistrovství světa v Náchodě. Utkání se uskutečnila na velmi dobře připravené kuželně SKK Hořice a co je potěšitelné dvojnásob, za značného zájmu diváků. Není divu. V reprezentačním dresu České Republiky se představila i opora úspěšného družstva žen SKK Jičín Martina Tomášková.

Ta si svou nominaci vybojovala na kontrolních startech ve Valašském Meziříčí a nyní chtěla potvrdit dobrou podzimní formu i v reprezentaci. Bohužel v předchozích dnech, kvůli nemoci, vypadla z herního a především tréninkového rytmu a to se ve spojení s nervozitou a očekáváním fanoušků na jejím výkonu projevilo.

V sobotu 27.11. se uskutečnila utkání osmičlenných výběrů, dva nejhorší výsledky se škrtaly. Bohužel mezi nimi bylo i 486 M.Tomáškové. Jinak naše děvčata zahrála výborně, celkový součet 3322 je mezinárodní extratřída. Polky porazily o 196 kuželek, když se hned pětice hráček dostala nad 550 bodů. Výhra juniorů byla ještě výraznější 3391-3125. Nejlepší výkon dne předvedl Robin Parkan, když porazil 592 kuželek. Dařilo se i v Jičíně známému Zd.Dvořákovi (560), který je současnosti oporou prvoligových Dačic.

V nedělním sprintu trochu "odešla" forma našim juniorkám a o vavříny se podělily obě země. Zdeněk Dvořák zde postoupil až do finále. V semifinále, po výsledku 1:1, vyřadil nejlepšího hráče ze soboty Parkana. To v náhlé smrti na tři hody 17:15 a zastavil jej až v boji o prvenství O.Sobčák. Velké poděkování patří hořickým kuželkářům za přípravu utkání opravdu na nejvyšší úrovni.