Kontakty a fakturace
Obsazení kuželny 2022–2023
Vyhlášení 46.ročníku nereligy
Vyhlášení nereligy
Memoriál Honzy Majdana 2023
Rumcajsova 60 veteránů 2022
Jičínský pohár 2022 nere
Jičínský pohár 2019
Podpora oddílu
Sponzorství

Kuželkáři Silnic Jičín vyhráli i Prestige Cup a získali tak double!

15. 3. 2006 | Neregistrovaní | Prestige Cup 2006 | J. Kapucián

Po pátečním vyvrcholení 30.ročníku turnaje neregistrovaných kuželkářů, kdy poslední kolo nejvyšší soutěže rozhodlo o vítězství Silnic Jičín před Natexem a JVZ Elektro, hostila Jičínská kuželna 16 nejlepších celků celého turnaje dle dosaženého průměru. V boji o Prestige Cup nastupovala družstva po čtyřech postupně od šestnáctého v průměru až po nejlepší.

V prvním kvartetu potvrdili dobrou aktuální formu hráči AGS a výkonem 917 poražených kuželek se ujali vedení. Z následující čtveřice je překonala o pouhých 8 kuželek Brada.


V předposlední čtveřici již jde do tuhého, velmi dobře hraje tým Lavina a také Japimex. Japimex díky výbornému závěru Martina Knittla, který předvádí vůbec nejlepší individuální výkon Prestige Cupu 266 kuželek, jde do vedení celkovým součtem 946 poražených kuželek. Lavina je druhá s odstupem pouhých 10 kuželek.


Z největších favoritů v závěrečném kvartetu jako první odpadá ze hry o nejvyšší příčky Natex, druhá polovina nevychází ani Šutrmanu Hořice. Jen průměrný výkon předvádí JVZ Elektro a tak nikdo z těchto celků ani zdaleka neohrožuje doposud vedoucí trio Japimex, Lavina, Brada. Jinak je tomu však v případě Silnic Jičín. Ty rozehráli Prestig výborně zásluhou dvojice J.Novák ml. 244, J.Novák st. 247. Jelikož i L.Kracík 238 a J.Novotný 239 odehrály svůj vysoký standart není o vítězi pochyb. Kuželkáři „Silniček“ tak naprosto zaslouženě, po kvalitním (968) a vyrovnaném výkonu celého týmu vyhrávají Prestige cup o 22 kuželek, před Japimexem a Lavinou. Navíc získávají cenný double – tedy prvenství v celkovém hodnocení dlouhodobého turnaje čtyřčlenných neregistrovaných družstev i jednodenním Prestige Cupu. V neděli 19.3. nastoupí osm nejlepších družstev žen v boji o Prestigewomen Cup.