Kontakty a fakturace
Obsazení kuželny 2023–2024
Jičínský pohár 2023 nere
SKK Jičín - TKC Altenburg
Přátelské utkání
Memoriál Honzy Majdana 2023
Rumcajsova 60 veteránů 2023
Podpora oddílu
Sponzorství

Jubilejní 10.ročník kuželkářské ligy škol vyhrály ženy 3.ZŠ Jičín

11. 5. 2006 | Neregistrovaní | Liga škol | J. Kapucián

Ani po skončení mistrovské sezóny jičínská kuželna nezahalí. Naopak po několika týdnech usilovných bojů zde vyvrcholil jubilejní 10.ročník kuželkářské ligy učitelek. Letos se soutěže zúčastnilo rekordních 14 družstev. Dvanáct z jičínských škol a po jednom z Hořic a Ostroměře. Když v roce 1997 liga začínala, účastnilo se pouze 5 týmů. Celkem si v letošním ročníku zakoulelo 73 hráček, což je samozřejmě také rekordní počet.

Protože se musí desetiletí náležitě oslavit, hrály se všechny zápasy v maskách. Učitelky opět prokázaly, že mají nejen dostatek fantazie a smyslu pro humor, ale že dokáží podávat i skvělé výkony. O tom svědčí například nejvyšší výkon 259 poražených kuželek v podání L.Petrgálové, či nejvyšší týmový nához 838 kuželek, který dosáhl celkový vítěz letošního ročníku, tým 3.ZŠ Jičín. Boj o prvenství však byl dramatický až do posledního utkání a o triumfu 3.ZŠ Jičín rozhodlo pouze lepší skóre při stejném bodovém zisku s 1.ZŠ Jičín.


Bezproblémový průběh náročné soutěže měla již podesáté z velké části na svých bedrech hlavní organizátora a duše celého turnaje prof. Jarmila Jenčková. Poděkování za trpělivost a ochotu při poskytování technického zázemí patří rovněž členům oddílu SKK Jičín p.Egrtovi, Dědinovi a Novotnému. Turnaj byl zakončen jako vždy společenským večerem s vyhlášením výsledků a kulturním programem. Nyní se již všichni účastníci těší nejen na příští 11.ročník, ale i další jubilejní 15., který bude pro změnu odehrán v pyžamech.