Jičínský pohár 2023 nere
Rumcajsova 60 veteránů 2023
Podpora oddílu
Sponzorství

Lenka Tomášková s Vendulou Šebestovou vybojovaly na Mistrovství světa parádní 9. místo!

25. 5. 2006 | Reprezentace | Juniorské MS - Bolzano | J. Kapucián

Bolzano (25.5.) - Ve středu nastoupily na juniorském Mistrovství světa v kuželkách, na skvěle připravené dráhy v italském Bolzanu, dvojice juniorek. Důvěru od reprezentačního trenéra dostala i Lenka Tomášková z SKK Jičín, která krátce po 11 hodině dokončila svůj start s Vendulou Šebestovou.

Obě kuželkářky zahrály výborně a vytvořily si nové osobní rekordy. Šebestová porazila 597 a Lenka Tomášková dokonce 599 kuželek. S celkovým součtem 1196 kuželek se dlouho držely dokonce na medailových pozicích. V nejkvalitnější soutěži dvojic celé historie juniorských MS vybojovaly nakonec výborné 9. místo. Ještě větší radost udělaly českým příznivcům Dana Wiedermannová ml. (603) s Lucií Vaverkovou (621), které součtem 1225 kuželek získaly bronzové medaile. Třetí česká dvojice skončila patnáctá. Zlato braly naprosto zaslouženě Němky a to v novém světovém rekordu 1268 bodů. Průběh MS můžete průběžně sledovat na www.kuzelky.cz, kde je každou druhou hodinu aktualizováno průběžné pořadí právě probíhajících disciplín.