Kontakty a fakturace
Obsazení kuželny 2023–2024
Jičínský pohár 2023 nere
SKK Jičín - TKC Altenburg
Přátelské utkání
Memoriál Honzy Majdana 2023
Rumcajsova 60 veteránů 2023
Podpora oddílu
Sponzorství

Petr Streubel po skvělých výkonech druhý na Vyškovském sprinteru

29. 8. 2006 | Ostatní | Turnaj Vyškovský sprinter 2006 | J. Kapucián

Vyškov – Kuželkářská sezóna pomalu klepe na dveře a na řadu tak přicházejí přípravné turnaje. Na vyškovské kuželně se uskutečnil turnaj v zatím ne příliš rozšířené, ale atraktivní kuželkářské disciplíně sprintu jednotlivců. Turnaj přilákal velice silnou konkurenci, o čemž svědčí i to, že mezi 28 startujícími z 11 klubů nechyběli reprezentanti Radek Holakovský a David Machala! Všichni přihlášení, mezi kterými nechyběl ani zástupce ligového A týmu SKK Jičín Petr Streubel, byli rozděleni do 7. skupin po čtyřech, kde se utkal "každý s každým". Do vyřazovacích bojů pak postoupilo 24 hráčů.

V nich se potvrdilo, že sprint je velmi nevyzpytatelná soutěž, kde lze jen těžko dopředu tipovat favorita. Bez problémů postoupil do vyřazovacích bojů Petr Streubel po velice nadějných výkonech 99, 91 a 101 poražených kuželek (hraje se vždy 10 hodů do plných a 10 do dorážky) s bilancí dvou výher a jedné porážky. V osmifinále si poradil 96-92 s M. Maryškou z pražské Konstruktivy a postoupil tak mezi nejlepších dvanáct. To se překvapivě nepodařilo R. Holakovskému, který vypadl po utrápeném souboji s J. Němcem 67-77! Čtvrtfinále zvládl zástupce SKK Jičín s přehledem a po výsledku 94-84 se ocitl mezi nejlepší šesticí! Spanilá jízda vyškovským pavoukem však pokračovala dále, a to v semifinále, které se hrálo již na dvě hry. První souboj Streubel-Kamenišťák (Sokol Vážany) byl vyrovnaný až do posledního hodu, který rozhodl o těsné výhře 84:83 pro hráče Jičína. Odveta již byla jednoznačná 91-81 a Jičín tak měl trochu nečekanou, ale naprosto zaslouženou účast ve tříčlenném finále.


Tam se probojovali dále Miloš Železný (Sokol Vážany) a favorizovaný legionář a reprezentant ČR David Machala (Waldorf). Vzájemné zápasy mezi touto trojicí tak měli přinést rozuzlení tajenky o postavení na stupních vítězů. Petr Streubel vstoupil do finále nebojácně a potvrdil svou herní pohodu vysokým vítězstvím 98-75 nad Železným. Ve druhém souboji zůstali za očekáváním oba aktéři: Železný-Machala 72:71. Na obou již byla znát únava z celodenního náročného programu. Velice blízko celkovému triumfu tím pádem byl Streubel, kterému stačilo držet odstup od Machaly do 26 kuželek. Bohužel v závěrečném duelu si jičínský kuželkář vybral první slabší chvilku na turnaji a naopak Machala dokázal zmobilizovat zbytky sil ke skvělému výkonu a výhře 103-68. Streubelovi tak příčka nejvyšší utekla o osm kuželek. Druhé místo je i tak cenným úspěchem a hlavně dobrým příslibem před začátkem nového ligového ročníku.