Kontakty a fakturace
Obsazení kuželny 2023–2024
Memoriál Honzy Majdana 2024
Jičínský pohár 2023 nere
Rumcajsova 60 veteránů 2023
Podpora oddílu
Sponzorství

Lenka Hrdinová se na reprezentačním srazu neztratila

18. 9. 2007 | Reprezentace | Kontrolní start | J. Kapucián

Blansko - Šestidráhová kuželna ČKD Blansko byla dějištěm dalšího Kontrolního startu juniorské reprezentace. Trenéři Růžena Smrčková (juniorky) a Luděk Keprt (junioři) pozvali po dvanácti hráčích a připravili pro ně náročný program. S ohledem na začátek školního roku a vzhledem k nemocem a zraněním bylo u juniorek několik omluv, mezi ně patřila bohužel i ta od Martiny Tomáškové z SKK Jičín. Lenka Hrdinová však nechyběla a úspěšně zvládla celý program.

Po zahájení a večeři byla na programu soutěž tandemů. Trenéři sestavili páry už s výhledem na nastávající akce. Ve finále zvítězili domácí Kamila Šmerdová s Alešem Hilzensauerem před dorosteneckými mistry světa z Boleslawiece Anetou Cvejnovou a Ondrou Toušem. V několika utkáních se rozhodovalo až při „Sudden Victory“ a rozhodně nechybělo napětí.

Následující den dopoledne sehrály obě kategorie 120 hodů sdružených a absolvovaly prověrku fyzické zdatnosti. V té byly znát značné rozdíly dle toho, jak se který hráč této činnosti věnuje. Lenka Hrdinová zahrála velice dobře, jednotlivé dráhy 138, 127, 137,143 a to jí vyneslo lichotivé čtvrté místo, při stejném výkonu 545 bodů, jako měla třetí Aneta Cvejnová.

Druhá 120 byla již slabší 517 poražených kuželek, ale i to v součtu znamenalo slušných 1062 bodů a celkové šesté místo mezi juniorkami.

Před juniorskými kádry je teď mezistátní utkání s polskými vrstevníky na jejich půdě, místo konání však ještě není definitivně určeno. Trenéři mají na nominaci čas ještě měsíc, doufejme, že v ní bude mít zastoupení i jičínský oddíl.