Kontakty a fakturace
Obsazení kuželny 2023–2024
Memoriál Honzy Majdana 2024
Jičínský pohár 2023 nere
Rumcajsova 60 veteránů 2023
Podpora oddílu
Sponzorství

Dyntarová a Plaňanský na stupních vítězů

21. 1. 2008 | Ostatní | PMN | J. Kapucián

Pohár mladých nadějí, celorepubliková soutěž nejmladších adeptů kuželkářského sportu, pokračovala čtvrtým turnajem, který se hrál v Blansku, Horním Benešově, Přelouči a Rokycanech. Účastnilo se celkem 214 dětí a na čtyřdráze v Přelouči o sobě dala výrazně vědět i početná výprava SKK Jičín. Obrovské drama svedly mladší žákyně, kde se nejlepší pětice vměstnala do rozdílu pouhých 4 kuželek a trio nejlepších dokonce do jediné kuželky! Velkou radost jičínským trenérům udělala třetím místem Michaela Dyntarová (217), která si připsala plných 12 bodů do celoročního hodnocení. Zdatně jí sekundovala i 6. Nikola Mlatečková (210 – 3body).

Mezi mladšími žáky vybojovali umístění v elitní desítce Filip Jirásko a Jan Bína za shodný výkon rovných 200 kuželek a prvně jmenovaný si připsal 1 bod.

Druhé umístění na stupních vítězů pro barvy SKK Jičín, vybojoval na moderní čtyřdráze TJ Přelouč Agaton Plaňanský výkonem 220 bodů mezi staršími žáky. Navíc jej pouhé 2 kuželky dělili od druhého Jakuba Wrzecionka z Neratovic.

Celá soutěž je velice napínavá a s výjimkou maximálně prvních šesti průběžného pořadí, jen těžko odhadnout, jak dopadne boj o postup do finále, které se bude opět hrát na olomoucké osmidráze. Pranice o poslední postupovou šestnáctou příčku se bude rozhodovat doslova v posledních hodech šestého turnaje. Tomu však bude předbíhat ještě 5.turnaj, který je na programu 9. 2. 2008 v Šumperku, Jihlavě, Kroměříži a v neděli 10. 2. 2008 v Ústí nad Labem.