Kontakty a fakturace
Obsazení kuželny 2022–2023
Vyhlášení 46.ročníku nereligy
Vyhlášení nereligy
Memoriál Honzy Majdana 2023
Rumcajsova 60 veteránů 2022
Jičínský pohár 2022 nere
Jičínský pohár 2019
Podpora oddílu
Sponzorství

Nová kuželna roste jako z vody!

23. 6. 2010 | Ostatní | Rekonstrukce | J. Kapucián

Jak jsme již informovali, po dvaadvaceti letech přistoupili jičínští kuželkáři ke generální rekonstrukci svého sportovního stánku. Devátého května začala demontáž dosavadního zařízení, tedy automatických stavěčů kuželek, podavačů koulí a elektroinstalace. Poté následovalo rozebrání roštů pod rozběhy a další demoliční práce.

V předchozím týdnu již dorazil z moravského Vracova kamion se 14 tunami materiálu a pracovníci specializované firmy J&R Digital se pustili do díla. V první fázi jsou instalovány rošty, na které bude nakonec položen finální povrch sportoviště, tedy desky a rozběhy. Při pokládání je samozřejmě nutná absolutní přesnost a každá část tak musí být precizně zaměřena vyvážena. V této chvíli již stojí i základní konstrukce strojovny, na kterou budou později instalovány automatické stavěče renomované německé firmy Schmidt. Od našich západních sousedů dorazí v dalším kamionu rovněž všechny povrchy jak drah, tak rozběžiště, svody koulí atd.
Všichni příznivci kuželek se tak mají na co těšit. Přestože montážní práce započaly o týden déle, již na konci prvního červencového týdne by sportoviště mělo být předáno. O tom jak se rodí špičkové sportoviště Vás budeme pravidelně informovat.