Kontakty a fakturace
Obsazení kuželny 2022–2023
Vyhlášení 46.ročníku nereligy
Vyhlášení nereligy
Memoriál Honzy Majdana 2023
Rumcajsova 60 veteránů 2022
Jičínský pohár 2022 nere
Jičínský pohár 2019
Podpora oddílu
Sponzorství

Soustředění žen SKK Jičín B v Jihlavě

12. 8. 2010 | Ženy B | Soustředění | ženy B

Druholigové kuželkářky z SKK Jičín pojaly přípravy na nadcházející sezónu opravdu svědomitě. Hned na úvod srpna zajely do Jihlavy na letní kuželkářskou školu, kde pod vedením úspěšných reprezentačních hráčů (Robina Parkana a Honzy Kotyzy) zdokonalovaly své kuželkářské umění. Kromě poctivého tréninku na drahách je čekalo celkem 5 sportem nabitých dnů.

Kuželkářská škola v Jihlavě je celorepublikově vyhlášena. Ačkoliv letos proběhl teprve 11. ročník, stihli zde už vychovat mnoho reprezentačních a ligových hráčů. Celá akce zahrnovala opravdu bohatý program. Každé ráno bylo zahájeno důkladnou rozcvičkou, která měla připravit sportovce na nadcházející aktivity v průběhu dne (kuželky, míčové hry, plavání, posilovna). Během dne byla s hráči probrána i kuželkářská pravidla, teorie trénování fyzické i psychické přípravy, kde byly ukázány i styly vrcholových hráčů.

Tohoto soustředění se účastnily také 4 hráčky druholigového týmu SKK Jičín „B“ (Martina Tomášková, Lenka Tomášková, Alena Šedivá a Marie Kvasničková), kterým byl v rámci přátelských vztahů nabídnut individuální přístup. Styly hráček byly pečlivě rozebrány, následovala konzultace týkající se zdokonalení kuželkářských stylů vedoucím k vyšším výkonům. O úspěšnosti žen jičínských žen svědčí také první místo Martiny Tomáškové společně s Michalem Klichem (Horní Benešov) v soutěži tandemů.

Důležitou součástí každého kuželkáře by měla být i dobrá fyzická kondice. Ta byla v průběhu týdne otestována fyzickými testy (sedy-lehy, skok přes švihadlo, skok z místa, běh, vis na brance, plavání, nához 60 hodů). O tom, že jsou ženy „B“ velmi dobře připravené, svědčí jejich umístění: 1. Marie Kvasničková, 2. Lenka Tomášková, 4. Martina Tomášková. V konkurenci mladých hráčů i hráček se neztratila ani seniorka Alena Šedivá, která obsadila pěknou 12. příčku.

„Kuželkářskou školu v Jihlavě můžeme opravdu vřele doporučit všem (pro registrované i neregistrované hráče). Zájemci o tuto akci naleznou více informací na psj.kuzelky.cz. Tímto bychom chtěli všem, kteří se podíleli na organizaci letošní kuželkářské školy v Jihlavě poděkovat za skvělé zázemí, pestrý program, výbornou kuchyni, cenné rady a informace a nezapomenutelné zážitky.“

ženy SKK Jičín „B“