Obsazení kuželny 2017–2018
Jarní turnaje 2018 nere
Majdanův memoriál 2018 nere
Jičínský pohár 2017 nere
Rumcajsova 60 veteránů 2017
Jičínský pohár 2017
Podpora oddílu
Sponzorství

Jaroslav Jiránek trenérem roku!

7. 1. 2011 | Ostatní | anketa | J. Kapucián

Tradičně na konci roku probíhá vyhlášení výsledků anket o nejlepší kuželkáře uplynulého roku. Letos se uskutečnil slavnostní večer ve společensko-sportovním centru Harmonie v Zastávce u Brna a na přední příčky se prosadili zaslouženě i zástupci SKK Jičín a SKK Hořice. V hlavní kategorii o nejlepšího muže obhájil loňské vítězství Jan Kotyza. Na podzim tohoto roku vybojoval stříbrnou medaili na mistrovství světa, je úřadujícím mistrem České republiky v kategorii jednotlivců a s týmem KK PSJ Jihlava sbíral kolektivní úspěchy – stříbrný stupínek v naší nejvyšší soutěži a zlato v Poháru ČKA.

Nejlepší ženou a zároveň absolutní kuželkářskou hvězdou tohoto roku byla zvolena členka KK Slovan Rosice Lucie Vaverková, která hraje rakouskou ligu za KSV Wiener Linien. Stejně jako Honzovi v mužské kategorii, i Lucce k vítězství pomohla stříbrná medaile z letošního mistrovství světa, kde navíc ve finále jen těsně podlehla Slovince Fidel. Stejný kov získala i v květnu na mistrovství České republiky jednotlivkyň. S týmem BBSV Wien získala v sezoně 2009/10 bronzovou medaili. Třináctá příčka v anketě patří kapitánce jičínského prvoligového týmu Martině Hrdinové. V kategorii talent roku vybojoval druhou příčku hořický František Kráčmar a vylepšil tak o dvě příčky své loňské umístění.
Titul trenér roku získal Jaroslav Jiránek z SKK Jičín. Tato kategorie se od letošního roku řídila jinými kritérii než v předchozích ročnících. Dříve ji vyhrávali především trenéři reprezentace, kteří byli odměňování za úspěchy svých svěřenců. O jejich zásluhách není sebemenších pochyb, nicméně Výkonný výbor ČKA se od tohoto roku rozhodl vybírat trenéry, kteří s mládeží pracují v oddílech. Nejsou tolik viditelní, nicméně o to je jejich práce cennější.
Jaroslav Jiránek stojí za obrovským vzestupem jičínské kuželkářské mládeže v posledním desetiletí. Postupně dokázal dovést k titulu mistryň republiky jak Romanu Mlejnkovou mezi jednotlivkyněmi, tak především, družstvo dorostenek, se kterými přidal i další cenné kovy. Lenka Tomášková a Lenka Hrdinová dokázaly přivést dokonce medaile z Mistrovství světa dorostenek a juniorek! Jeho vedením prošla drtivá většina hráček, které v současnosti bojují v obou jičínských ligových týmech.Opravdu hodně času věnoval samozřejmě těm nejmladším adeptům kuželkářského sportu, kteří získávají úspěchy v celorepublikovém Poháru mladých nadějí.