Podpora oddílu
Sponzorství

Výborný výkon kuželkářek SKK Jičín B, vezou výhru 7:1

24. 2. 2014 | Ženy B | 13. kolo |

Třináctým kolem pokračovala 2.kuželkářská liga žen. Všechny tři vedoucí celky vítězí doma a čtvrtý Jičín dokonce venku, tady na čele tabulky zůstává nezměněné pořadí, když vede Jablonec nad Nisou o jeden bod před SKK Rokycany a SK Žižkov.

Tým Jičína se na půdě Sokola Kolín musel obejít bez své nejlepší hráčky dle průměru Martiny Tomáškové. Tu výborně zastoupila Jana Abrahámová, která svedla kvalitní a velmi dramatický duel s Kristýnou Dejdovou. Při shodných drahách 2:2 rozhodly o bodu pro tým Jičína pouhé tři kuželky díky vítězství 548-545. To Monika Hercíková v obdobně vyrovnaném duelu (2:2) se Zdeňkou Dejdovou naopak o deset kuželek podlehla. Stav utkání 1:1 a domácí tým měl po úvodní třetině minimální náskok sedmi kuželek.

V prostřední části předvádějí opět strhující souboje Marie Kvasničková s domácí Magdou Moravcovou a Helena Šamalová s Michaelou Moravcovou. Nervové soustavy hráček i příznivců opět dostávají zabrat. O bodech rozhodují v obou případech až poslední hody. Hráčky SKK Jičín zvládají klíčové okamžiky i s trochou štěstí lépe. Kvasničková vítězí o pět kuželek 512-507 a Šamalová ve svém novém osobním rekordu 549-537 nad jednou z předních hráček soutěže o 12 kuželek. Jičín tak dostává domácí pod tlak, když jde do vedení 3:1. Oba celky ale stále dělí pouhých deset kuželek, a tak se očekává dramatická koncovka.

Ta se nakonec nekoná, neboť v závěrečných soubojích od začátku diktují tempo hráčky SKK Jičín. Domácí dvojice bojuje, ale nedokáže čelit vydařeným výkonům Aleny Šedivé a Lenky Tomáškové. Šedivá vítězí 521-505 a Tomášková v nejlepším výkonu zápasu přesvědčivě 556-506. Jičín B tak v oboustranně kvalitním utkání, všechny náhozy 505 bodů a výše, po výborném týmovém výkonu 3225 shozených kuželek vítězí nad Kolínem vysoko 7:1.

Vítězstvím před dvoutýdenní ligovou přestávkou udržuje kontakt s elitní trojicí soutěže a v sobotu 15.3. se na domácích drahách utká v přímém souboji o třetí příčku tabulky SK Žižkov Praha. Utkání začne ve 13:30 přijďte fandit!