Kontakty a fakturace
Obsazení kuželny 2023–2024
Memoriál Honzy Majdana 2024
Jičínský pohár 2023 nere
Rumcajsova 60 veteránů 2023
Podpora oddílu
Sponzorství

Kuželkářské loučení odnesl Rychnov „kanárem“

19. 4. 2005 | Muži A | 22. kolo

Muži A při nástupuV posledním kole 2.kuželkářské ligy bylo na programu východočeské derby Jičín-Rychnov a v podstatě se hrálo o čtvrté místo tabulky. Nutno říci že Jičín zahrál na domácích drahách velice dobře, když dosáhl týmového součtu 3038 kuželek. Naopak hráči Rychnova si dali v Jičíně „oddych“ a odvážejí si po zásluze kanára. Ani jeden z hráčů hostujícího celku nepřekonal pětistovku. Na domácích bylo vidět, že nikdo nechce zůstal na půl roku „čulibrkem“ a všichni tak hráli s velkou chutí. O jednoznačný úvod se postarali Pavel Kříž, který porazil 4:0 M.Frydrycha s Jiřím Vejvarou, který si poradil 3,5:0,5 (500-485) s R.Jungem.

Kuželkáři podlehli Michálkovicím a sezónu uzavřou sobotním východočeským derby s Rychnovem

13. 4. 2005 | Muži A | 21. kolo

K předposlednímu utkání letošního ročníku 2.kuželkářské ligy mužů zajížděli hráči SKK Jičín na Moravu, k souboji s Michálkovicemi, které překvapivě odvezly na podzim oba body z čtyřdráhly v Lipách. A také utkání v Opavě Jičínu, bohužel již tradičně, nevyšlo. V úvodu utkání nastoupil na straně domácích P. Řepecký, který jasně 3:1 porazil Josefa Vejvaru (504) a nahrál pro družstvo 30 kuželek. Souboj Jana Zycha s Jaroslavem Soukupem byl vyrovnanější, ale nakonec zvítězil domácí hráč rovněž 3:1 o 15 kuželek (516-501) a s Jičínem to nevypadalo vůbec dobře.

Kuželkáři zabrali a vyprovodili Opavu 8:0

23. 3. 2005 | Muži A | 20. kolo

Po třech porážkách v řadě kuželkáři SKK Jičín ve 2.lize zabrali a vyprovodili B tým Opavy "kanárem". Úvod utkání 20.kola byl ve znamení nástupu domácího celku. Jiří Vejvara 510 s Pavlem Loudou 522 po velmi dobrých výkonech, kdy překonali hranici pěti set poražených kuželek jasně zvítězili. Oba shodně 3:1. Střední část utkání byla podstatně vyrovnanější. Josef Vejvara i Pavel Kříž již prohrávali ve svých duelech 0:2. Ve druhé šedesátce ale přidali a v dramatických koncovkách zvítězili o 3 respektive 11 kuželek. Závěr se tak dohrával v naprostém poklidu. J.Soukup (496) s P.Streubelem (487) zvýraznili výsledek na 8:0 ve prospěch domácích a hosté tak museli shánět klec na kanára.

Předposlední mistrovské utkání letošní sezóny sehrají jičínští kuželkáři 9.dubna venku s Michálkovicemi. Ligovou přestávku vyplní velice prestižní přátelské utkání druholigového A týmu Jičína s třetiligovým béčkem, které je na programu v sobotu 26. března od 14:00.

Kuželkáři zůstali v Brně za očekáváním a podlehli vysoko 1:7

15. 3. 2005 | Muži A | 19. kolo

K přímému souboji o 3.místo ve druhé nejvyšší soutěži zajížděli kuželkáři SKK Jičín na kuželnu Moravské Slávie Brno. A úvod vypadal nadějně. Josef Vejvara vedl po dvou drahách 2:1 a také Jaroslav Soukup hrál otevřenou partii s Petrem Koutníkem. Bohužel závěr oběma jičínským kuželkářům hrubě nevyšel a to poznamenalo následující vývoj utkání. Brno tak vedlo 2:0 a 30 kuželek. Do boje vrátil tým Jičína Petr Streubel. Ten zdejší kuželnu dobře zná, vždyť na ní odehrál 5 sezón a toho dokonale využil. Předvedl nejlepší výkon na straně Jičína, když porazil 540 kuželek a snížil na 1:1. V dalším souboji se utkaly předsedové obou oddílů. Roman Bureš bohužel na Josefa Němečka nestačil a zejména jeho výkon 476 byl na zdejších drahách velkým zklamáním. Koncovku zvládli domácí bez problémů. Pavel Louda prohrál s nejlepším hráčem utkání J.Radilem vysoko 512-550 a Pavel Kříž 523 zabral až na konci za rozhodnutého stavu svého duelu s J.Bernatíkem. Jičín tak utrpěl vysokou porážku 1:7 o 104 kuželek a po dvou porážkách si bude muset udobřit příznivce v sobotním utkání s Opavou které začíná v tradičních 10 hodin.

Kuželkáři letos podruhé podlehli v domácím prostředí

8. 3. 2005 | Muži A | 18. kolo

Utkání 18.kola 2.kuželkářské ligy domácím hráčům SKK Jičín nevyšlo. Hosté z Rýmařova hned v úvodu zásluhou Ivo Mrhala a Ladislava Stárka zaskočili domácí a vedli 2:0 o 56 kuželek. Ve střední části přehrál domácí Pavel Louda Antonína Sochora a získal jediný bod domácích. Na vedlejších drahách se nedařilo Jiřímu Vejvarovi, který byl po polovině střídán Pavlem Křížem. Ani toto střídání nepřineslo zvrat a tak si bod připsal Jaroslav Tezzele. Závěr utkání vyzněl zcela jasně pro hosty. Oba zvítězili. Milan Dědáček zahrál výborně. Podal třetí nejlepší výkon na kuželně v Jičíně v tomto ročníku a nejlepší výkon hostujícího hráče. Karel Sigmund přehrál Jaroslava Soukupa a bylo z toho jasné vítězství Rýmařova. Jiskra Rýmařov porazila celkově 3005 kuželek a to je nejlepší výkon hostujícího družstva v Jičíně v tomto soutěžním ročníku. Další utkání čeká hráče SKK Jičín v sobotu v Brně.

První Zábřeh nad síly jičínských kuželkářů

22. 2. 2005 | Muži A | 17. kolo

V 17.kole 2.kuželkářské ligy mužů se představili hráči SKK Jičín na půdě lídra soutěže KK Zábřech, který míří mezi českou elitu. Vedoucí celek tabulky v domácím prostředí nezaváhal a bez větších problémů zvítězil. Domácím vyšel parádně úvod utkání zásluhou Martina Sitty a Pavla Hrdličky, kteří nahráli do plusu 79 kuželek. Oba zahráli výborně a shodně zvítězili na setové body 3:1 nad Josefem (512) a Jiřím Vejvarou (493). Ve střední části domácí díky nejlepšímu výkonu utkání Ondřeje Pospíšila, který měl hodnotu 549 kuželek navýšili svoje vedení. Bod pro Jičín zajistil v této fázi utkání Pavel Louda po vítězství 525-510 nad Josefem Sittou. V závěru zápasu opět získala obě družstva po bodu. Za domácí bodoval výkonem 542 kuželek Zdeněk Švub, za SKK Jičín úplně stejným počtem poražených kuželek Roman Bureš. V boji o posty na nejvyšších příčkách čeká v dalším utkání v sobotu 5.3. od 10 hodin jičínské kuželkáře druhý Rýmařov! Přijďte fandit, jistě bude na co koukat.

Kuželkáři porazili vysoko 7:1 Přemyslovice

15. 2. 2005 | Muži A | 16. kolo

Velmi dobrý výkon podali kuželkáři SKK Jičín v utkání 16.kola 2.ligy mužů v domácím prostředí proti Sokolu Přemyslovce. Po prvních hráčích byl stav 2:0, když Pavel Kříž (492) i Jiří Vejvara (482) bezpečně porazili své soupeře 3:1 a nahráli 56 kuželek. V prostřední části utkání získala obě družstva po bodu, když za Přemyslovice bodoval Milan Dvorský. Ten jako jediný z hostujícího družstva překonal pětistovku a v kvalitním i dramatickém souboji s jičínským J.Soukupem zvítězil 2,5:1,5 (515-506). Pavlu Loudovi chyběla k magické pětistovce jediná kuželka. Závěr utkání vyzněl jasně pro domácí hráče, kteří v obou případech nepřipustili žádné drama a bez větších problémů zvítězili shodně poměrem 3:1. Josef Vejvara shodil 513 a kapitán Roman Bureš předvedl dokonce nejlepší výkon utkání 520 kuželek což znamenalo velice dobrý týmový součet 3012 poražených kuželek a vysoké vítězství 7:1. Příští kolo čeká kuželkáře SKK Jičín cesta do Zábřehu, kde se utkají s dosavadním lídrem ligy.

Nečekaný debakl kuželkářů v Šumperku

8. 2. 2005 | Muži A | 15. kolo

K souboji s posledním celkem tabulky cestovali k utkání 15.kola 2.kuželkářské ligy mužů hráči druhého Jičína. Favoritem utkání tedy byli hráči hostujícího SKK Jičín ale domácí opět potvrdili, že Šumperk na podzim a Šumperk současný si je podobný asi jako den a noc. Domácí zvítězili výsledkem, který sice vypadá jednoznačně, ale nerodil se vůbec lehce a Jičín měl i pořádný kus smůly. Jan Petko se ve výborném souboji s Jaroslavem Soukupem střídali v získávání setových bodů. Domácí hráč si před poslední dráhou vybudoval náskok 16 kuželek, o které na poslední dráze málem přišel. Soukup musel na vítězství posledním hodem hraným do plných shodit 7, spadlo 5 a tak prohrál o jedinou kuželku 540-539!

Kuželkáři deklasovali Jihlavu 7:1 o 220 kuželek

1. 2. 2005 | Muži A | 14. kolo

Přesvědčivé vítězství domácích 7:1 o 220 kuželek viděli příznivci druholigového týmu mužů SKK Jičín v sobotním utkání 14.kola. V úvodním souboji předvedl Josef Vejvara (533) nejlepší výkon utkání a soupeře výrazně předčil kvalitní dorážkou.. Na vedlejších drahách se sice příliš nedařilo, v lednu "řádícímu" Petru Streubelovi, ale jeho soupeř J. Partl v Jičíně doslova vyhořel. Oba dva jičínští kuželkáři tak přehráli své soupeře bez "ztráty kytičky" 4:0. Prostřední část byla trochu vyrovnanější. Jiří Vejvara (502) povolil soupeři bod na první dráze, ale v dalším průběhu svého souboje už jasně dominoval. Pavel Louda prohrával již 2:1, ale vedl na poražené kuželky. K výhře potřeboval vyhrát poslední dráhu, což se mu povedlo a Jičín vedl 4:0.

Kuželkáři zvítězili v Blansku o 1 kuželku!!

26. 1. 2005 | Muži A | 13. kolo

Jako na houpačce se měnilo skóre v utkání 2.kuželkářské ligy Blansko B - SKK Jičín. Pavel Louda (485) sice podlehl o 18 kuželek, ale J.Soukup (510) si hravě poradil s M.Stloukalem a Jičín tak měl za stavu 1:1 devatenáct kuželek k dobru. Prostřední část však vůbec nevyšla bratrskému duu Josef a Jiří Vejvara. Zejména prvně jmenovaný zůstal hodně za očekáváním (475) a Jičín rázem prohrával 1:3 a vcelku výrazným rozdílem 48 kuželek. Domácí již věřili, že si v závěru pohlídají důležité body. Jenže i v Blansku se přesvědčili, že jarní část kuželkářských soutěží přináší strhující závěry jičínských družstev.

Stránky: 1 | 2 | 3