Kontakty a fakturace
Obsazení kuželny 2023–2024
Rumcajsova 60 veteránů 2024
Memoriál Honzy Majdana 2024
Jičínský pohár 2023 nere
Rumcajsova 60 veteránů 2023
Podpora oddílu
Sponzorství

Kuželkářky dosáhly historického úspěchu

19. 4. 2005 | Ženy A | 22. kolo

Bronzové jičínské medailistkyV sobotu se konal na jičínské kuželně velký svátek. V posledním utkání sezóny se zde utkaly domácí ženy, které jako nováček soutěže dokázaly vybojovat historické bronzové medaile, s desetinásobným mistrem ČR v řadě, pražskou Slávií. Náboj, koncentrace a touha po vítězství už mohly být do určité míry ovlivněny tím, že je o všem rozhodnuto, ale většina kuželkářského národa s napětím očekávala, jak si Slavia povede na doposud nedobité kuželně Jičína. Kapitánka domácích Martina Hrdinová sice prohrála se Šárkou Markovou první dráhu, na té druhé však následoval mimořádný výkon – 140(!) a to hostující hráčku zlomilo. Hrdiná nakonec zvítězila 3:1 výrazným rozdílem 500-460. Kvalitně začala Marcela Kolářová a nadělila Růženě Smrčkové 15 kuželek (135:120). Na druhé dráze vydřela výhru 114-107. Nyní už nezbývalo slavistické hráčce nic jiného, než výrazně vyhrát zbývající části disciplíny. O třetí dílčí bod se strhl oboustranně velmi kvalitní boj. Štěstí (čtyři posledním hodem do plných) se nakonec přiklonilo k Růženě Smrčkové. Její výhra o 8 na poslední dráze už ale ani zdaleka nestačila a pro Slavii to vypadalo hodně černě, neboť v třetině utkání prohrávala 0:2 a o 53 kuželek.

Kuželkářky zvítězily v Pelhřimově a v sobotu je čeká v posledním utkání sezóny mistrovská Slavia Praha

13. 4. 2005 | Ženy A | 21. kolo

Ani druhý nejlepší domácí výkon Pelhřimova nestačil v předposledním kole nejvyšší kuželkářské ligy žen na hráčky SKK Jičín. Kuželkářky SKK již měly zajištěny bronzové medaile, přesto nechtěly svou kůži prodat lacino a naopak vítězstvím potvrdil svůj letošní obrovský úspěch. Dobře začala kapitánka Martina Hrdinová. Její soupeřka Miroslava Cízlerová však ještě stačila vyrovnat propadák z první dráhy (105) na 1,5:1,5. A tak až poslední dráha rozhodovala o bodu pro tým. Ten v dramatickém souboji 133:138 vybojovala Hrdinová. Zásluhou Zdeňky Vytiskové však šly do vedení domácí. Pelhřimovská hráčka hrála výborně a jejích 540 je pátým nejlepším výkonem táborské kuželny v celé sezóně! Bohužel Marcela Kolářová rezignovala příliš brzy a domácí tak získali náskok 30ti kuželek.

Kuželkářky SKK Jičín mají bronzové medaile a míří do Evropy!!

30. 3. 2005 | Ženy A

S velkým napětím očekávali všichni příznivci SKK Jičín výsledek velikonoční dohrávky 1.ligy žen. Blansko hostilo Přerov a k uchování teoretické naděje na ohrožení kuželkářek SKK Jičín muselo zvítězit 8:0. Ale na „bronzový“ zázrak byla málo i jednoznačná výhra 7:1 a Jičín tak má po Velikonoční neděli bronzové medaile definitivně doma! O obrovský a u nováčka 1.ligy nečekaný úspěch se zasloužily Martina a Lenka Hrdinovi, Marie a Marcela Kolářovi, Martina a Lenka Tomáškovi a Dana Viková. Hlavní letošní devizou družstva je vyrovnanost, kterou dokumentuje i pořadí jednotlivkyň. Kompletní šestici dělí v průměru méně než 14 kuželek na utkání a všechny hráčky se po vydařené jarní části soutěže propracovali do horní poloviny pořadí jednotlivkyň.

Kuželkářky Jičína opět vítězně

23. 3. 2005 | Ženy A | 20. kolo

Kuželkářky Jičína si v utkání 20. kola nejvyšší soutěže pohlídaly domácí neporazitelnost a vyhrály nad Kroměříží 7:1 rozdílem 108 kuželek. Tím si na 99,99% zajistili bronzové medaile! Jediný soupeř - Blansko by muselo třikrát vyhrát 8:0 a Jičín by musel dvakrát 0:8 prohrát a ještě by to vzhledem k dílčím bodům nemuselo stačit. "Tomu snad nevěří nikdo," uvádí sám vedoucí soutěže v oficiálním zpravodaji ČKA. Utkání zahájil souboj Martiny Hrdinové s Kamilou Katzerovou a neprobíhal vůbec tak jednoznačně, jak vypadá konečný výsledek. Na první dráze se vinou špatné poslední otvírky Katzerové rozešly soupeřky smírně a na druhé kroměřížská kuželkářka dokonce vyhrála. Martina Hrdinová tak musela obě následující dráhy vyhrát. I za takovéto situace se dokázala plně koncentrovat a její výkon postupně gradoval. Hrdinová nakonec zvítězila 2,5:1,5 a díky nejlepšímu výkonu utkání získala ještě 36 kuželek náskoku. V úvodu prohrávala i Marcela Kolářová. Od druhé dráhy však šla jasně za vítězstvím, i když ve třetí a čtvrté třicítce při ní stálo i trocha štěstí když zvítězila jen velmi těsnými rozdíly o jednu a dvě kuželky.

Kuželkářky těsně podlehly, přesto v sobotu mohou slavit zisk bronzových medailí!

15. 3. 2005 | Ženy A | 19. kolo

Důležité utkání 1.kuželkářské ligy žen se v sobotu odehrálo v Rýmařově, kam zavítaly hráčky SKK Jičín. Z pohledu domácího družstva by je neúspěch mohl stát sestup, hostující hráčky by v případě odpolední výhry Blanska v Šumperku měly daleko více komplikací v boji o bronzové medaile. Domácí družstvo po nepříliš vydařených jarních utkáních změnilo taktiku a ta vyšla. Do úvodu nasadily rýmařovské ženy Miroslavu Paulerovou a ta po vynikajícím výkonu, především ve druhé polovině disciplíny (296), přehrála bez ztráty kytičky Marcelu Kolářovou. Jičínská kuželkářka bohužel trochu rezignovala a nasbírala manko 77 kuželek, což se v dalším průběhu utkání ukázalo jako rozhodující. Naštěstí kapitánka Jičína Martina Hrdinová vyrovnala na 1:1, když v dramatickém boji porazila, především lepší dorážkou (166:131) M.Maňurovou 494-489.

Kuželkářky SKK Jičín vyprovodily Val.Meziříčí "kanárem"

8. 3. 2005 | Ženy A | 18. kolo

Prvoligové kuželkářky SKK Jičín mají za sebou úspěšně další krok v cestě za vysněnými bronzovými medailemi. Je pravda že tentokráte jim soupeřky úlohu značně usnadnily. Výkon Valašského Meziříčí je absolutně nejslabší v tomto ročníku 1.ligy. Naději na přijatelný výsledek měli hosté jen během prvních 30 hodů. To Vendula Šebková porazila Martinu Hrdinovou na první dráze 132:127. Potom už se hrálo plně v režii domácích hráček. Hrdinová na dalších drahách potvrdila, že její nominace na soustředění jun. reprezentace nebyla náhodná a ač měl její výkon rezervy, stala se nejlepší hráčkou utkání 491 a s přehledem zvítězila 3:1

Kuželkářky si znovu vylepšili týmový rekord, přesto vynikajícímu Přerovu těsně podlehly

22. 2. 2005 | Ženy A | 17. kolo

Kuželkářky SKK Jičín jely v 17.kole 1.ligy hájit svou jarní neporanitelnost na kuželnu stále se lepšícího Přerova. V úvodu nastoupila na straně domácích tradičně reprezentantka Hana Goldemundová a její výkon byl opět výborný (570). Po třech drahách už měla bod zajištěn. Šestistovka to tentokrát nebyla, ale druhý nejlepší výkon kola ano. Marcela Kolářová (509) se musela cítit jako oběť. Tak, ale začíná v Přerově každé utkání a jičínské kuželkářky se tím rozhodně nenechaly zaskočit a bojovaly dál. Martině Hrdinové sice nevyšla první dráha, kterou prohrála s výborně koulející M. Janulíkovou 125:159, ale potom už domácí hráčku nepřipustila k ničemu! Po třech drahách vedla Hrdinová 2:1 a prohrávala o dvě kuželky. Dramatickou koncovku zvládla ve velmi dobré formě hrající Martina Hrdinová lépe a díky nejlepšímu výkonu na straně Jičína 547(!) vyrovnala na 1:1. Domácí vedli o 56 kuželek.

Jičínské kuželkářky ukončili neporanitelnost Zábřehu!!

15. 2. 2005 | Ženy A | 16. kolo

V sobotu odpoledne se zaplnilo hlediště jičínská kuželny téměř do posledního místečka. Diváci očekávali velké drama. V utkání 16.kola nejvyšší soutěže žen se zde měla utkat dvě družstva, která držela série neporazitelnosti - Jičín nenašel přemožitele na domácí kuželně, Zábřeh neprohrál v letošní sezóně vůbec! Bylo jasné, že jedna série skončí.

V úvodní dvojici se střetla Martina Hrdinová s Danou Wiedermannovou mladší, která dosud nenašla v soutěži přemožitelku. Dnes však poprvé ztratila body! Martina Hrdinová vyhrála první dráhu, když Danu porazila díky velmi dobré dorážce (52), na druhé dráze se o bod soupeřky podělily, třetí část domácí hráčka prohrála a tak se rozhodovalo v samém závěru. Jičínská kuželkářka si už v plných nahrála 11 kuželek, v dorážce ještě jednu přidala a zvítězila 502-496!. Na vedlejších drahách se utkaly Marcela Kolářová s Pavlínou Keprtovou. Marcela po prvních dvou drahách vyhrávala 2:0 o 40 kuželek, když se na druhé dráze Pavlíně Keprtové nedařila hra do plných (65V dtuhé části vzájemného souboje už bodovala jen hostující hráčka. Ztrátu však již ani zdaleka zlikvidovat nedokázala a Jičín vedl 2:0.

Kuželkářky SKK Jičín si vytvořily týmový rekord 3090 a zvítězili v Šumperku!

9. 2. 2005 | Ženy A | 15. kolo

Skvělé tažení 1.kuželkářskou ligou žen v podání nováčka soutěže, celku SKK Jičín stále pokračuje! V 15. kole nezastavil jičínské kuželkářky ani ambiciózní Šumperk. Šumperku se příliš nevydařil vstup do utkání, když Marie Vojtková i Kateřina Bezdíčková zahrály pod svými možnostmi. To ještě více povzbudilo nebojácné hráčky Jičína a na Šumperské kuželně se děli věci! Martina Hrdinová hrála báječně. Výkonem 539 poražených kuželek si o dva kolky vylepšila čtrnáct dní starý osobní rekord z Náchoda. Výborně hrála i Marcela Kolářová (526!), soupeřka na ní nestačila ani na jedné dráze a jičínská kuželkářka zvítězila 4:0. Domácí družstvo hned v úvodu nabralo proti velmi dobře hrajícímu Jičínu výraznou ztrátu 90 kuželek.

Kuželkářky porazili vícemistra 7:1!

1. 2. 2005 | Ženy A | 14. kolo

K sobotnímu utkání 14.kola 1.kuželkářské ligy žen přijel do Jičína stříbrný celek loňské sezóny, který i letos bojuje o postavení na stupních vítězů. Zpočátku se na jičínské kuželně schylovalo k dramatu. Martina Hrdinová, přestože se jí nedařilo dle představ, sice nakonec porazila Losovou, když souboje na jednotlivých drahách probíhaly podobně - soupeřka se držela v plných, domácí hráčka však zvládala lépe dorážku. Ale do vedení šwl po první třetině utkán hostující tým. Marcela Kolářová se snažila, ale na Jitku Jindrovou to bohužel nestačilo. Hostující hráčka si na první dráze vytvořila náskok 22 kuželek. V průběhu následujících šedesáti hodů se jičínská kuželkářka své soupeřce přibližovala a tak i zde rozhodla poslední dráha a v ní především plné (72:95). Jičín tak byl na domácích drahách v málo kdy vídané situaci prohrával a to o 12 kuželek.

Stránky: 1 | 2 | 3