Kontakty a fakturace
Obsazení kuželny 2023–2024
Jičínský pohár 2023 nere
SKK Jičín - TKC Altenburg
Přátelské utkání
Memoriál Honzy Majdana 2023
Rumcajsova 60 veteránů 2023
Podpora oddílu
Sponzorství

Vítězný obrat proti exligové Třebíči zajistili Bureš se Soukupem

26. 9. 2005 | Muži A | 3. kolo

Po výhře v Rýmařově čekal na jičínské kuželkáře ve třetím kole 2. ligy jeden z nejtěžších soupeřů, loni účastník nejvyšší soutěže TJ Třebíč. Tíha zodpovědnosti, potvrdit body z venku, domácím v první polovině utkání svazovala ruce a toho hosté dokonale využili. Zásluhou vítězství Miroslava Durdy a Aleše Zemana šli po úvodní části do vedení 2:0 při náskoku 31 kuželek. Smůlu měl především Pavel Kříž, kterému po výborném dopoledním výkonu za B tým (536!), scházelo nyní po těžkém dvojzápase na soupeře pouhých 8 kuželek. Ve střední části zápasu se navíc dařilo i třebíčskému Petrovi Langovi. Po nejlepším výkonu hráče hostujícího celku (517) přehrál 3:1 Jiřího Kapuciána a s Jičínem to nevypadalo dobře. Naštěstí ve druhé dvojici byl průběh zcela opačný. Josef Vejvara zvítězil stejným poměrem nad Liborem Jelínkem a pozvedl tak prapor domácího týmu. Jičín tak snížili na 3:1 a stáhl náskok Třebíče v celkově poražených kuželkách na pouhých 15. O strhující závěr se postarali na straně domácích Jaroslav Soukup a kapitán Roman Bureš.

Kuželkáři zvítězili v Rýmařově 5:3!

19. 9. 2005 | Muži A | 2. kolo

Po vítězství nad ambiciózními Husovicemi zajížděli kuželkáři SKK Jičín v sobotu na půdu loni stříbrného celku 2.ligy – Rýmařova. Kapitán Roman Bureš postrádal dlohodobě zraněné Jiřího Vejvaru a Pavla Loudu, příležitost tak dostal Jiří Kapucián. Začátek utkání domácím příliš nevyšel a Jičín toho dokonale využil k získání náskoku 56 kuželek. Nejvíce se o to zasloužil Josef Vejvara, který výborným výkonem a nejlepším součtem v utkání, 549 poražených dřev, přehrál Miroslava Adámka 4:0. Souboj druhé dvojice byl podstatně vyrovnanější. Domácí Ivo Mrhal vyhrál první dvě dráhy a vedl o 21 kuželek. Petr Streubel nehrál svou obvyklou hru a herně se trápil. Stále však bojoval a během třetí třicítky snížil svou strátu o 12 kuželek. Na závěrečné dráze opět zvítězil, ale domácí hráč náskok se štěstím o 3 kuželky udržel a to znamenalo bod pro Rýmařov.

Kuželkáři porazili ambiciózní Husovice 6:2

12. 9. 2005 | Muži A | 1. kolo

V sobotu vstoupili kuželkáři SKK Jičín A do další druholigové sezóny. Soupeřem jim byl nováček soutěže Husovice, který přijel do Jičína podle vlastních slov s cílem zvítězit! Oporou mu jsou hned dva bývalí hráči nejvyšší soutěže a Petr Havíř, který přestoupil z Blanska. Hned první dvojice moravanů naznačila, že jejich cíl není nereálný. Tomáš Baranyi vítězí nad Petrem Streubelem 508–489 a spoustu starostí má s velmi dobře hrajícím Liborem Škoulou i jičínský Pavel Louda. Naštěstí dramatickou koncovku zvládá lépe právě hráč SKK Jičín a díky nelepšímu výkonu utkání 529 poražených kuželek vyrovnává na 1:1. Další dva hosté pokračovali v započatých výkonech, Petr Havíř na 512 vítězí vcelku jednoznačně nad Pavlem Křížem a nejlepší z hostů Jiří Kraus zahajuje duel s Josefem Vejvarou vynikající dráhou 152! To je kritický moment vyrovnaného utkání.

Stránky: 1 | 2 | 3