Kontakty a fakturace
Obsazení kuželny 2023–2024
Rumcajsova 60 veteránů 2024
Memoriál Honzy Majdana 2024
Jičínský pohár 2023 nere
Rumcajsova 60 veteránů 2023
Podpora oddílu
Sponzorství

Vítězný obrat proti exligové Třebíči zajistili Bureš se Soukupem

26. 9. 2005 | Muži A | 3. kolo

Po výhře v Rýmařově čekal na jičínské kuželkáře ve třetím kole 2. ligy jeden z nejtěžších soupeřů, loni účastník nejvyšší soutěže TJ Třebíč. Tíha zodpovědnosti, potvrdit body z venku, domácím v první polovině utkání svazovala ruce a toho hosté dokonale využili. Zásluhou vítězství Miroslava Durdy a Aleše Zemana šli po úvodní části do vedení 2:0 při náskoku 31 kuželek. Smůlu měl především Pavel Kříž, kterému po výborném dopoledním výkonu za B tým (536!), scházelo nyní po těžkém dvojzápase na soupeře pouhých 8 kuželek. Ve střední části zápasu se navíc dařilo i třebíčskému Petrovi Langovi. Po nejlepším výkonu hráče hostujícího celku (517) přehrál 3:1 Jiřího Kapuciána a s Jičínem to nevypadalo dobře. Naštěstí ve druhé dvojici byl průběh zcela opačný. Josef Vejvara zvítězil stejným poměrem nad Liborem Jelínkem a pozvedl tak prapor domácího týmu. Jičín tak snížili na 3:1 a stáhl náskok Třebíče v celkově poražených kuželkách na pouhých 15. O strhující závěr se postarali na straně domácích Jaroslav Soukup a kapitán Roman Bureš.

Kuželkáři zvítězili v Rýmařově 5:3!

19. 9. 2005 | Muži A | 2. kolo

Po vítězství nad ambiciózními Husovicemi zajížděli kuželkáři SKK Jičín v sobotu na půdu loni stříbrného celku 2.ligy – Rýmařova. Kapitán Roman Bureš postrádal dlohodobě zraněné Jiřího Vejvaru a Pavla Loudu, příležitost tak dostal Jiří Kapucián. Začátek utkání domácím příliš nevyšel a Jičín toho dokonale využil k získání náskoku 56 kuželek. Nejvíce se o to zasloužil Josef Vejvara, který výborným výkonem a nejlepším součtem v utkání, 549 poražených dřev, přehrál Miroslava Adámka 4:0. Souboj druhé dvojice byl podstatně vyrovnanější. Domácí Ivo Mrhal vyhrál první dvě dráhy a vedl o 21 kuželek. Petr Streubel nehrál svou obvyklou hru a herně se trápil. Stále však bojoval a během třetí třicítky snížil svou strátu o 12 kuželek. Na závěrečné dráze opět zvítězil, ale domácí hráč náskok se štěstím o 3 kuželky udržel a to znamenalo bod pro Rýmařov.

Kuželkáři porazili ambiciózní Husovice 6:2

12. 9. 2005 | Muži A | 1. kolo

V sobotu vstoupili kuželkáři SKK Jičín A do další druholigové sezóny. Soupeřem jim byl nováček soutěže Husovice, který přijel do Jičína podle vlastních slov s cílem zvítězit! Oporou mu jsou hned dva bývalí hráči nejvyšší soutěže a Petr Havíř, který přestoupil z Blanska. Hned první dvojice moravanů naznačila, že jejich cíl není nereálný. Tomáš Baranyi vítězí nad Petrem Streubelem 508–489 a spoustu starostí má s velmi dobře hrajícím Liborem Škoulou i jičínský Pavel Louda. Naštěstí dramatickou koncovku zvládá lépe právě hráč SKK Jičín a díky nelepšímu výkonu utkání 529 poražených kuželek vyrovnává na 1:1. Další dva hosté pokračovali v započatých výkonech, Petr Havíř na 512 vítězí vcelku jednoznačně nad Pavlem Křížem a nejlepší z hostů Jiří Kraus zahajuje duel s Josefem Vejvarou vynikající dráhou 152! To je kritický moment vyrovnaného utkání.

Stránky: 1 | 2 | 3