Podpora oddílu
Sponzorství

Nadějně rozehranou partii v Mladé Boleslavi Jičín B ztratil

27. 1. 2009 | Muži B | 12. kolo

Ve 12. kole 3.kuželkářské ligy mužů se zachraňující Jičín B představil v Kosmonosech proti Akumě Ml.Boleslav. Domácím se letos daří, ale Jičín chtěl dosáhnou alespoň na bod. A úvod utkání se mu vydařil. Zasloužil se o to zejména Vladimír Pavlata svým letošním maximem a nejlepším výkonem utkání 585 shozených kuželek! Škoda těsné prohry J.Brumlicha (519) o 12 kuželek a zejména jeho výpadku v úvodní dorážce. Stav mohl být ještě příznivějších než 1:1.

Kuželkářky SKK Jičín B kuželku od remízy v Duchcově

27. 1. 2009 | Ženy B | 12. kolo

K utkání 12.kola 2.kuželkářské ligy žen zajížděl nováček soutěže, celek SKK Jičín B na horkou půdu do severočeského Duchova. V první třetině utkání se podařil Jičínu získat mírný náskok o což se postarala výhrou 433-396 Monika Hercíková. V prostřední části utkání se dařilo naopak lépe domácím hráčkám, které porazili M.Tomáškovou a Alenu Šedivou 427-416 a 441-426. Za stavu 3:1 však měli domácí k dobru pouhé 4 kuželky a tak tu bylo obrovské drama. To se odehrávalo až do posledního hodu, neboť oba závěrečné duely byly nesmírně vyrovnané a nakonec je rozhodlo 8 resp. 5 kuželek! Lucie Slavíková koncovku zvládla a v nejlepším jičínském výkonu porazila Holecovou 440-432. Lenka Tomášková ale těsně 430-435 podlehla a to v konečném účtování znamenalo výhru domácích 6:2 o jedinou kuželku! Na smolnou prohru se pokusí jičínské hráčky zapomenout a v sobotu 31.ledna od 13:30 si nenechat uniknout body se Slavojem Praha.

Vítězi jubilejního 10. ročníku Memoriálu Honzy Majdana Řehořek/Kohout a Pavlová/Pavlatová

16. 1. 2009 | Neregistrovaní | Turnaj

První polovina ledna patřila na čtyřdráze SKK Jičín již 10. ročníku kuželkářského turnaje neregistrovaných dvojic mužů a žen Memoriál Honzy Majdana. Pořadatele potěšila účast 90 dvojic mužů a 26 tandemů žen. Mezi ženami rozhodla o vítězkách jediná kuželka! O tu byla lepší dvojice Zuzana Pavlatová a dcerou Vlaďkou Pavlovou 477 před Lenkou Bulíčkovou s Evou Novákovou 476. Na bronzové příčce skončily Iva Cermanová s Dášou Boháčkovou. Další dvojice již ztrácely více než třicet kuželek. Mezi muži se konečně vytouženého triumfu, po loňském druhém a třetím místě dočkal Alexandr Řehořek a to ve spolupráci s Ladislavem Kohoutem, když tato dvojice dosáhla výborného součtu 521 kuželek. Řehořek však potřeboval k triumfu celkem 7 startů (ještě třikrát se se svými spoluhráči vměstnal do nejlepší desítky). Druhé místo vybojovali Jaroslav Novotný s Ladislavem Kracíkem 512 před dvojicí Roman a Luboš Brixi 508. Mezi jednotlivci byl nejlepší, stejně jako loni Milan Rosůlek 280 o dorážku před Řehořkem a mezi ženami Iva Cermanová 252 před Vlaďkou Pavlovou 246.

Martina Hrdinová excelovala ve finále přeborů – 595!

14. 1. 2009 | Přebory | Přebory

Přelom roku patří každoročně na jičínské kuželně bojům o tituly oddílových přeborníků a postupová místa na Mistrovství okresu. Početně silně zastoupená soutěž mužů (celkem 34 hráčů) přinesla překvapení již v kvalifikaci, ze které do dvanáctičlenného finále nepostoupil zástupce A týmu Jiří Kapucián ani zkušené opory třetiligového béčka L.Křivka, či V.Pavlata. Naopak příjemným překvapením bylo 11.místo T.Kottvalda 995 či 8.příčka A.Plaňanského 1008. Nejlepším hráčem nad 50 let se stal za 1029 shozených kuželek Vladimír Řehák na 7. místě, ten zvítězil v kvalifikaci, ale ve finále mu došel dech. Na prvních pěti místech skončili opory druholigového A týmu. Jako první vážně zaútočil na stupně vítězů Jaroslav Soukup, který předvedl nejlepší finálový nához 580 kuželek! Celkových 1083 kuželek ale nakonec stačilo jen na 4.místo, přestože kvartet nejlepších se vměstnal do minimálního rozdílu 11ti kuželek! Tak vyrovnané finále tu již dlouho nebylo.

Mezi mládeží přeborníky favorité

V období na přelomu roku nezahálely ani mládežnické kategorie Sportovního kuželkářského klubu Jičín a stejně jako jejich straší kolegové se utkaly o tituly přeborníka oddílu. Ve všech kategoriích se letos prosadili favorité. V dorostu, kde byla letos slabší účast vybojovali prvenství, Petr Portyš velice pěkným náhozem 521 kuželek (ten by mu mezi muži stačil na postup do finále ze 6.místa!) a Nela Pristandová, které k dosažení pěti set bodové hranice scházela jediná kuželka. Naopak žactvo se sešlo v nejhojnějším počtu za poslední roky a v disciplíně na 60HS byl nejlepší Jan Bína (200), který si vede velice dobře i celorepublikové soutěži Poháru mladých nadějí. Velkou bitvu o druhé místo svedli Vít Plaňaský s Markem Tylem když dosáhli naprosto shodného výkonu 182 poražených kuželek, shodnou měli i dorážku a tak o stříbru pro prvně jmenovaného rozhodl až nižší počet újezdů! Mezi dívkami byla nejlepší o 7 kuželek Kamila Rachtavová (197) před Nikolou Portyšovou.

Holakovský, Lenka Hrdinová a Nela Pristandová zvítězili v Milovicích

14. 1. 2009 | Ostatní | Turnaje

Více než 200 hráčů se zúčastnilo stále populárnějšího kuželkářského turnaje O pohár starosty obce, který pořádá místí oddíl Uragán Milovice. Loňské prvenství obhájil legionář Radek Holakovský 475 s velkým náskokem před hráčem prvoligového Slavoje Martinem Kozlem 452 a v Rakousku působícím Petrem Hrubým 451. Těmto dvěma výrazně dýchal na záda úspěšný trojlístek hráčů SKK Jičín. Josefu Vejvarovi, který bral čtvrté místo, po velice vydařeném vystoupení scházela na stupně vítězů jediná kuželka 450! Jeho bratr Jiří vybojoval 6.příčku za 446 kuželek a obrovským překvapením pak bylo 7.místo Tomáše Kottvalda, který při svém prvním startu v mistrovském klání dokázal porazit vynikajících 445 kuželek! Nejlepším z domácích hráčů pak byl M.Műller na 11.místě za 439 shozených „dřev“.

Kuželkáři připravili Memoriál Honzy Majdana

15. 12. 2008 | Ostatní | Turnaje

Přestože podzimní část mistrovských kuželkářských soutěží již skončila, na jičínské kuželně je stále rušno. Na plné obrátky běží tradiční turnaj čtyřčlenných neregistrovaných družstev. V sobotu 20.prosince proběhnou oddílové přebory SKK Jičín ve sprintu a nyní navíc členové SKK Jičín připravili již 10. ročník turnaje neregistrovaných dvojic mužů a žen Memoriál Honzy Majdana, koná se od 2. do 11. ledna na kuželně v Lipách. Přihlášky a startovné ve výši 200 Kč za dvojici přijímá pan Miroslav Bureš až do 10. ledna přímo na kuželně v Lipách. Pro nejúspěšnějších pět dvojic mužů a tři dvojice žen jsou připraveny hodnotné ceny.

Lenka Hrdinová vyhlášena pátou nejlepší juniorkou ČR

15. 12. 2008 | Ostatní | Kuželkář roku

V sobotu 13. 12. 2008 se v Zábřehu uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků anket o nejlepší kuželkáře uplynulého roku.V mužské kategorii obhájil loňské prvenství Michal Jirouš, který na jaře startoval v dresu šestinásobného českého mistra SKK Primátor Náchod a byl nejlepším hráčem soutěže. Od podzimní části nové sezony již Michal Jirouš startuje v barvách německého klubu SKC Staffelstein, za který podává výborné výkony. Druhé místo obsadil jeho klubový spoluhráč Viktor Pytlík, před Janem Kotyzou z PSJ Jihlava. Nejlepší kuželkářkou byla v hlasování odborné poroty zvolena Lucie Vaverková, která od září startuje za rakouský klub BBSV Vídeň a v letošním roce se stala vítězkou Světového poháru juniorek a z květnového juniorského šampionátu v Bosně a Hercegovině přivezla stříbrnou medaili z družstev a bronzovou medaili ze soutěže dvojic. Na druhém místě se s odstupem umístila Dana Wiedermannová z KK Zábřeh. Třetí místo vybojovala Dana Žďárová z KK Slavia Praha. Hned ve třech kategoriích se mezi nejlepší prosadili zástupci SKK Jičín.

Jan Bína zvítězil v Rychnově nad Kněžnou!

15. 12. 2008 | Ostatní | PMN

Celorepubliková soutěž nejmladších adeptů kuželkářského sportu Pohár mladých nadějí pokračoval letošní třetí sérií turnajů. Výpravy Jičína a Hořic se představili v Rychnově nad Kněžnou kde patřili k nejúspěšnějším. Výborný výkon 254 poražených kuželek předvedl mezi mladšími žáky jičínský Jan Bína a s přehledem tak zvítězil! Triumf jej vynesl již na celkové druhé místo. Do elitní desítky Rychnovského turnaje se probojovali i Filip Jirásko 228 a Lukáš Miklík 217. V kategorii straších žáků vybojoval pěkné druhé místo hořický František Kráčmar (241). Patrik Palm bral za 217 shozených kuželek osmou příčku. Mezi mladšími dívkami si body do celkového hodnocení připsali za páté místo Alena Mizerová 210 a sedmá Kamila Rachtavová 202, která je v celkovém hodnocení na pěkném 12. místě.

Kuželkáři SKK Jičín porazili Rosice 6:2

15. 12. 2008 | Ostatní | Přátelské utkání

Přestože podzimní část mistrovských utkání, až na krajskou soutěž, mají kuželkáři úspěšně za sebou, hráči SKK Jičín rozhodně nezahálejí. O uplynulém víkendu je čekalo odvetné přátelské utkání s celkem KK Slovan Rosice, jehož barvy hájí odchovanec Jičína Petr Streubel. Loni odstartovalo dvoudenní soustředění na Moravě velice vydařenou jarní část druholigové soutěže, ve které se do té doby Jičín trápil a tak doufejme, že pozitivním impulzem bude i nyní. Jičín navíc dokázal ambiciózním hostům, kteří se již druhým rokem snaží postoupit z 3.ligy o soutěž výš (loni skončili druzí a letos jim patří po podzimu stejná příčka), oplatit porážku.

Stránky: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19