Sezona 1988–1989

Prvním ročníkem, který družstva TJ Jičín odehrála na nové kuželně je sezóna 1988–89 a byla určitě úspěšná. V krajském přeboru první třídy obsazuje A mužstvo jako nováček čtvrté místo a navíc B tým postoupil do KP 2.třídy, když zvítězil před déčkem při rovnosti bodů jen o lepší průměr. Dorostenci končí pátí a na přeborech kraje jednotlivců mužů František Drozen čtvrtý.

Tělovýchovná jednota Jičín, oddíl kuželek, nositel "Bronzové plakety" byl pořadatelem již XIII. ročníku turnaje neregistrovaných družstev odborářů jičínských závodů a podniků v uželkách. Startovala 4členná družstva na 60 HS. Jako vždy tak i letos stoupl počet zúčastněných družstev a to o 14. Turnaj byl poprvé hrán na nově postavené kuželně vybavené o modernější techniku jako jsou řetězové automatické stavěče kuželek, digitální počítání a časomíra, fotobuňky na přešlapy apod. Kuželna má dobré zázemí jak sociální tak společenské. Ještě jednou musíme poděkovat TJ Jičín za finanční úhradu celého díla a hlavně potom samotným kuželkářům a navíc partě sedmi nadšenců jmenovitě soudruhům Crhovi, Majdanovi, Valnohovi, Culkovi, Růžičkovi, Štraussovi, Kolomazníkovi za vytvoření tak krásného kuželkářského stánkuů, nejlepšího ve východočeském kraji. Ještě jednou "hoši děkujeme"! V turnaji startovalo celkem 113 družstev t. j. 619 soutěžících!!! Družstva byla rozdělena do XII. lig mužů a III. lig žen. Navíc byla pro družstva požárníků vytvořena požární liga. Družstev mužů bylo 92 a družstev žen 21. Odehráno bylo celkem 355 utkání!!! Poraženo bylo celkem 438 005 kuželek. Turnaj byl hrán od 14. listopadu 1988 do 24. ledna 1989.

Článek Sportovci ČSR ve Schweinfurtu

Přátelství kuželkářů s Jičínem osvěženo. Až do dnešní středy se zdrží oddíl kuželek TJ Jičín z ČSSR v rámci vzájemného utkání ve Schweinfurtu. Dvacet kuželkářů - 14 mužů a 6 žen oplatilo červnovou návštěvu kuželkářského spolku Schweinfurt a okolí v Jičíně. Přijetím na radnici ocenilo město význam této sportovní výměny, kterou zprostředkoval vedoucí sportovního úřadu Richard Horsch. Hlavním bodem programu se staly dvě sportovní utkkání mezi družstvy žen a mužů TJ Jičín a kuželkářského svazu jako hlavní organizace všech kuželkářských oddílů ve Schweinfurtu. Vedle toho byl nabídnut ještě zajímavý rámcový program k poznání Schweinfurtu a jeho okolí. Finančně byla návštěva čs. hostů podpořena městem, okresním vedením, vládou a okresním sportovním svazem. Starosta Herbert Müller označil sport jako dobrý most k udržení míru. Poté, co se schweinfurtští kuželkáři - tak okouzlení z násvštěvy ČSSR - vrátili domů, byla organizace odvetného utkání samozřejmé. Sportovní boj probíhal bez všech ohledů, přesto kamarádství mezi sportovci zůstalo i nadále. Jan Majdan, předseda českých kuželkářů, se poděkoval za přijetí. Ve srovnání se Schweinfurtem je Jičín se svými 17 000 obyvateli malé město, avšak přesto má velkou tělovýchovnou organizaci s cca 2 500 členy ve 23 sportovních oddílech. Sportovní přátelství má velký význam, jak správně zdůraznil předseda. Na návštěvu jsme se velmi těšili a byli jsme zvláště přijetím na radnici mile překvapeni. Jako malý dárek - ale z celého srdce - předal Jan Majdan knihu fotografií z okolí Jičína a talíř s městským znakem. S krátkým uvítáním uzavřel Gerhard Witzleben, předseda kuželkářského spolku "Schweifurt a okolí" řadu mluvčích.