Sezona 1987–1988

O tom, že prvenství A týmu bylo zcela zasloužené svědčí fakt, že hned v nadcházející sezóně prvenství zopakoval a mohl se radovat z postupu do krajského přeboru 1.třídy, kam svými výkony jednoznačně patřil. Úspěšnou sestavu tvořili Křivka, Egrt, Drozen, Olejník, Pavlata a pomáhali také hráči béčka Čermák, Čapek, Těthal, Brumlich, Štrauus, Kapucián a Růžička. o třídu níže bojovala další tři družstva mužů a nejlépe si vedlo báčko, které obsadilo pěkné druhé místo. Nově vytvořené družstvo dorostu skončilo v krajském přeboru na pátém místě.

V prosinci 1987 při pokládání palubovky kuželny byla mezi trámoví drah 1-2 uložena zalitá láhev (od Hanácké vodky). Obsahuje poselství následníkům kuželkářského sportu v Jičíně v daleké budoucnosti. Ve dnech 2.–9. 2. 1988 byly přivezeny automaty ze Slovošportu Košice. Hned bylo provedeno jejich namontováni. První hod na nové kuželně provedl, zcela zaslouženě, Josef CRHA dne 8. 2. 1998. Po několikahodinovém zkoušeni byly automaty doseřízeny a pracovníci mohli odjet domů, do Košic. Za měsíc přijeli namontovat časomíru. Oddíl kuželek má v tomto roce 56 členů. Naposled se turnaj neregistrovaných odehrává na staré kuželně v hostinci U Šuků. Zúčastnilo se ho 99 družstev a 576 soutěžících. Dne 30.4. 1988 byla slavnostně otevřena nová kuželna. Celkem na ní bylo odpracováno 18 985,5 hodin. Nejvíce Crha 2695, Růžička 2203 a Majdan 2200. Den otevřených dveří se konal 1.5. za velmi početné účasti předních představitelů tělovýchovné jednoty a města. První významnou akcí konanou na nové kuželně bylo 18.–19. 6. 1988 mistrovství Čech družstev žen. Na tento kuželkářsky svátek byly pozvány i bývalé velmi úspěšné hráčky Jičína Zdenka Těthalová a Olga Hnízdilová. Otevřením čtyřdráhové kuželny začíná další úspěšné období jičínských kuželek.

Smuteční obřad skupiny "SPORTSTAV" 29.10.1987 se skupina ve složení: Crha, Majdan, Culek, Kolomazník, Růžička, Štrauss P. a Valnoha sešli u Kosti Pristandy, jemuž zemřel pod nožem řeznického mistra Jindry Daňi, dlouhoměsíční přítel a strávník Pašík z Vepřovic ve věku 150 kg. Po všech smutečních úkonech provedených v místě skonu, byly jeho upravené zbytky převezeny do obřadního sálu nové kuželny, kde byly rozprášeny mezi pozůstalé a jejich manželky.

Tělovýchovná jednota Jičín Oddíl kuželek, nositel "BRONZOVÉ PLAKETY" byl pořadatelem již XII. ročníku turnaje neregistrovaných družstev odborářů jičínských závodů a podniků v kuželkách. Startovala 4členná družstva na 60 hodů sdružených. V tomto ročníku opět stoupl počet zúčastněných družstev a to o 13. Turnaj je rozdělen do 11 lig mužů a 3 lig žen. V mužích startovalo 80 družstev t. j. 472 soutěžících V ženách startovalo 19 družstev t. j. 104 soutěžících Celkově v turnaji startovalo 99 družstev t. j. 576 soutěžících!!! Celkem bylo sehráno 303 utkání a bylo poraženo 420 242 kuželek!!!