Kontakty a fakturace
Obsazení kuželny 2022–2023
Vyhlášení 46.ročníku nereligy
Vyhlášení nereligy
Memoriál Honzy Majdana 2023
Rumcajsova 60 veteránů 2022
Jičínský pohár 2022 nere
Jičínský pohár 2019
Podpora oddílu
Sponzorství

Jičínské kuželkářky si hladce poradily s Přerovem

26. 10. 2004 | Ženy A | 6. kolo | J. Kapucián

Tři dvojice jmen v jičínském družstvu, sestry Hrdinovy, Tomáškovy a matka s dcerou Kolářovy. To byl správný recept na soupeřky z Přerova v utkání 6.kola 1.kuželkářské ligy žen. Hned na úvod útočila na vlastní rekord kuželny Martina Hrdinová, rekord o 6 kuželek odolal, ale na výborných 525 kuželek přerovská Miroslava Janulíková nestačila. Kuželkářka hostujícího celku první dráhu začala velmi dobře (136) a ujala se vedení o šest kuželek. Na dalších drahách už jí zůstala zapovězena hranice 110 a tak Martina Hrdinová dosáhla snadného vítězství. Pomalu se rozjížděla Lenka Matyášová. Než se vzpamatovala, prohrávala v polovině svého duelu s Marcelou Kolářovou už 35 kuželek. Ty už se jí i přes podstatné zlepšení nepodařilo stáhnout a Jičín tak vedl 2:0!

Uprostřed utkání na sebe narazily stříbrná dorostenka z Ms Lenka Tomášková se zkušenou reprezentantkou Hanou Goldemundovou. Po vyrovnané úvodní polovině (241:244), kdy ještě Hana Goldemundová stačila stáhnout náskok domácí dorostenky byl souboj vyrovnaný, ve druhé části domácí hráčka zkušenější soupeřku přehrála. Zcela jednoznačně vypadá na papíře duel mezi Marií Kolářovou a Dagmar Mrázkovou. Ve skutečnosti to tak jednoznačné nebylo. Jičínská M.Kolářová však měla nervy ze železa. Tři výhry, o jednu, o čtyři a o pět kuželek stanovily stav 3:0 a na té poslední náskok již jen zvíšila. Jičín vedl jednoznačně 4:0 a s obrovským náskokem přes 100 kuželek.


Závěr se tak dohrával naprosto v pohodě. Výrazně přehrávala Lenka Hrdinová Zuzanu Pěchovou. Po třech drahách vedla už 3:0 a o 41 kuželek. Výpadek na poslední dráze pokazil případnou pětistovku, ale jasné vítězství nemohlo uniknout. v posledním duelu získala Ivana Sedláková hned na první dráze proti Martině Tomáškové dvacet čtyři kuželek náskoku. Druhá dráha jí sice nevyšla, ale ve třetí třicítce další kuželky přidala a zachránila tak hostující družstvo od kanára.


Jičínské kuželkářky dosáhly velmi pěkného součtu 2890, který je novým rekordem kuželny. Výhra 7:1 je pak posunula na skvělé čtvrté místo tabulky! Další zápas sehrají v sobotu 6.11. ve Valašském Meziříčí, kde by nemusely být bez šance.