Kontakty a fakturace
Obsazení kuželny 2022–2023
Vyhlášení 46.ročníku nereligy
Vyhlášení nereligy
Memoriál Honzy Majdana 2023
Rumcajsova 60 veteránů 2022
Jičínský pohár 2022 nere
Jičínský pohár 2019
Podpora oddílu
Sponzorství

Kuželkářky vyhrály východočeské derby v Náchodě o 7 kuželek!

26. 1. 2005 | Ženy A | 13. kolo | J. Kapucián

Los 13.kola nejvyšší kuželkářské soutěže žen svedl k prestižnímu východočeskému derby žen celky SKK Primátor Náchod a SKK Jičín. Na straně Jičína zahájila utkání ve velkém stylu kapitánka družstva Martina Hrdinová. Výborných 537 poražených kuželek bylo nejlepším výkonem utkání a velkým povzbuzením pro úspěšný tým nováčka 1.ligy. Také Marcele Kolářové se vydařila první třicítka. Bohužel kvůli poklesu výkonu na zbývajících drahách získala bezpečně pro domácí družstvo bod na 1:1 I.Bezdíčková. V tento moment měla obě družstva naprosto stejný počet poražených kuželek.

Drama pokračovalo i v prostřední části utkání. Aneta Cvejnová prohrává v polovině souboje s Marií Kolářovou 0,5:1,5 a o 13 kuželek. Na třetí dráze se štěstím bodovala o jedinou kuželku a tak rozhodovala poslední dráha o tom, které z družstev si připíše bod. Bohužel nejzkušenější jičínská kuželkářka poslední dráhu vůbec nezvládla (101) a Náchod jde do vedení 2:1. Pevné nervy ve vypjatých koncovkách s reprezentantkou Radkou Malou ukázala Dana Viková. Ta na druhé dráze sice ztratila plných 18 kolků na domácí hráčku, ale na všech ostatních drahách těsně bodovala (+1,+3,+6) a vyrovnala na 2:2!
Poslední náchodská dvojice nastupovala do utkání s vědomím že musí uhájit náskok 24 kuželek a porazit minimálně jednu z jičínských kuželkářek. Juniorské duo Jičína L.Hrdinová a M.Tomášková bylo od prvních hodů koncentrovanější a přesnější. Domácí hráčky dostalo pod tlak a v závěrečných dorážkách prokázalo pevnější nervy. Domácí Michaela Kučerová už prohrávala s Lenkou Hrdinovou 0:2 a o 23 kuželek.. Na třetí dráze přesně celý náskok soupeřky smazala a tak poslední dráha rozhodovala o vítězi souboje. Po plných to vypadalo pro domácí hráčku nadějně (85:81). Dorážka 36:51(!) rozhodla o bodu pro Jičín. Na vedlejších drahách pak jednoznačně kralovala Martina Tomášková, která vedla nad J.Majerovou již 3:0 a tak bylo rozhodnuto i o vítězkách celého utkání. Jičín vítězí na půdě Náchoda 6:2 o 7 kuželek a upevňuje si tak vynikající třetí příčku v tabulce!

V sobotu hostí ženy SKK Jičín pátý Jirkov, který podlehl nečekaně vysoko 1:7 čtvrtému Blansku. Přijďte od 13:30 povzbudit hráčky Jičína při skvělém tažení 1.ligou!