Kontakty a fakturace
Obsazení kuželny 2023–2024
Jičínský pohár 2023 nere
SKK Jičín - TKC Altenburg
Přátelské utkání
Memoriál Honzy Majdana 2023
Rumcajsova 60 veteránů 2023
Podpora oddílu
Sponzorství

Vítězný obrat proti exligové Třebíči zajistili Bureš se Soukupem

26. 9. 2005 | Muži A | 3. kolo | J. Kapucián

Po výhře v Rýmařově čekal na jičínské kuželkáře ve třetím kole 2. ligy jeden z nejtěžších soupeřů, loni účastník nejvyšší soutěže TJ Třebíč. Tíha zodpovědnosti, potvrdit body z venku, domácím v první polovině utkání svazovala ruce a toho hosté dokonale využili. Zásluhou vítězství Miroslava Durdy a Aleše Zemana šli po úvodní části do vedení 2:0 při náskoku 31 kuželek. Smůlu měl především Pavel Kříž, kterému po výborném dopoledním výkonu za B tým (536!), scházelo nyní po těžkém dvojzápase na soupeře pouhých 8 kuželek. Ve střední části zápasu se navíc dařilo i třebíčskému Petrovi Langovi. Po nejlepším výkonu hráče hostujícího celku (517) přehrál 3:1 Jiřího Kapuciána a s Jičínem to nevypadalo dobře. Naštěstí ve druhé dvojici byl průběh zcela opačný. Josef Vejvara zvítězil stejným poměrem nad Liborem Jelínkem a pozvedl tak prapor domácího týmu. Jičín tak snížili na 3:1 a stáhl náskok Třebíče v celkově poražených kuželkách na pouhých 15. O strhující závěr se postarali na straně domácích Jaroslav Soukup a kapitán Roman Bureš.

Úvodní dráha v závěrečné části utkání vyšla jednoznačně lépe domácím a Jičín vedl na celkový součet o 2 kuželky. Po druhé dráze byli stále hosté ve hře. Václav Rypel srovnal stav a na kuželky vedl. Ve druhé dvojici Kamil Nestrojil s Romanem Burešem remizovali. Na třetí dráze Jaroslav Soukup přehrál Václava Rypela o 16 kuželek. Druhý třebíčský hráč vyhrál třetí dráhu o deset kuželek a stále to bylo otevřené. Za mohutného povzbuzování domácích příznivců utkání rozhodli domácí hráči v posledních plných, kde nahráli dvacet kuželek a v obou případech si připsali setové body. Soukup poráží Rypela 521–507 3:1 a Roman Bureš, který byl nakonec díky lepší dorážce nejlepším hráčem utkání, Nestrojila 524–495, což znamená konečný výsledek 5:3 pro Jičín. Domácí tým byl v celkovém součtu o 28 kuželek lepší (3036-3006).

Jičínští kuželkáři tak přes boj s velkou marodkou (Jiří Vejvara, Pavel Louda) zahájili sezónu nad očekávání a po třech kolej jsou bez ztráty bodu na skvělém druhém místě tabulky. V sobotu se od 9 hodin utkají v Prostějově ve šlágru 4. kola o první místo tabulky s lídrem soutěže Přemyslovicemi. Domácí se netají ambicemi na postup do 1. ligy a jsou vysokým favoritem utkání. V tomto kole navíc deklasovali rezervu ligové Opavy 7:1 o více než tři sta kuželek a hned dva jejich hráči překonali magickou hranici šesti set poražených kuželek. Jičín je však mistrem vyrovnaných koncovek a stejně jako v Rýmařově se pokusí překvapit.