Kontakty a fakturace
Obsazení kuželny 2022–2023
Vyhlášení 46.ročníku nereligy
Vyhlášení nereligy
Memoriál Honzy Majdana 2023
Rumcajsova 60 veteránů 2022
Jičínský pohár 2022 nere
Jičínský pohár 2019
Podpora oddílu
Sponzorství

Kuželkáři dosáhli historicky nejlepšího výkonu a vedou ligu!

24. 10. 2005 | Muži A | 7. kolo | J. Kapucián

Velké problémy se sestavou měl před zápasem 7. kola 2. kuželkářské ligy kapitán Roman Bureš. K dlouhodobě zraněným Pavlu Loudovi a Jiřímu Vejvarovi přibyl ještě nemocný Pavel Kříž. Jičín však přesto odjížděl s odhodláním pokusit se vybojovat alespoň bod. V úvodu utkání přehrál poměrně jasně, nejlepší hráč domácích František Tesař výkonem 570 3:1 Vladimíra Pavlatu (531), který však měl v nohách již dopoledních 120 hodů za třetiligový B tým! Souboj druhých hráčů byl podstatně vyrovnanější. Před poslední dráhou vedl jičínský Jaroslav Soukup 2:1 při náskoku tří kuželek. Na poslední dráze se hrálo o každou kuželku. Nakonec oba soupeři zahráli shodně 144 a to znamenalo těsné, ale nesmírně důležité vítězství hostujícího hráče 2,5:1,5 (539-536). Střední část utkání měla podobný průběh jako ta první. Domácí Pufler zahrál výborně a po vyrovnané úvodní šedesátce 282-280 se rozehrál k nejlepšímu výkonu domácích a přesvědčivě přehrál Jiřího Kapuciána 3:1 (591-534). Ve druhé dvojici ještě před poslední dorážkou prohrával hostující Petr Streubel o 12 kuželek, ale vynikajícím závěrem dokázal strhnout vítězství na svou stranu 550-545. Jičín tak vyrovnal na 2:2, ale domácí vedli na kuželky o 88.

V závěru se dotahováci Jičína vyznamenali. Josef Vejvara i Roman Bureš zahájili obrovským náporem a během prvních třiceti hodů stáhli z náskoku domácích téměř 60 kuželek! Na dalších drahách se však domácí zkoncentrovali a na setové body šli dokonce do vedení 2:1. Závěr byl opět strhující. Josef Vejvara hrál po celou dobu výborně a nejlepším výkonem v utkání dokonce překonal i historicky nejlepší výkon jičínského kuželkáře na 120 HS, který držel pouhé tři týdny Pavel Kříž (586). Nový rekordní výkon má hodnotu 592 poražených kuželek. Skvělou závěrečnou dráhu předvedl i Roman Bureš, který zahájil na pět hodů 43(!) - čtyři hodové devítky a sedmička. V tento moment měli domácí nahnáno, aby vůbec uhájili alespoň remízu. Zachránila je až pět hodů před koncem devítka Petr Duse v dorážce. Kutná Hora těsně o 13 kuželek uhájila lepší celkový součet, a to znamenalo při čtyřech vítězstvích hostujících hráčů dělbu bodů.

Družstvo SKK Jičín dosáhlo navíc svého nejlepšího výkonu v ligové historii 3304 a po zaváhání svých největších rivalů se posunulo na vedoucí příčku v tabulce! Po ligové přestávce čeká jičínské kuželkáře nevyzpytatelné družstvo Michálkovic, která zde loni dokázalo zvítězit a nyní si připsalo první letošní body proti doposud suveréním Přemyslovicím.