Kontakty a fakturace
Obsazení kuželny 2022–2023
Vyhlášení 46.ročníku nereligy
Vyhlášení nereligy
Memoriál Honzy Majdana 2023
Rumcajsova 60 veteránů 2022
Jičínský pohár 2022 nere
Jičínský pohár 2019
Podpora oddílu
Sponzorství

Víkend přinesl prvoligovým kuželkářkám 3 body

14. 2. 2006 | Ženy A | 16. kolo | J. Kapucián

Jičínské ženy chtěly v utkání 16. kola nevyšší kuželkářské soutěže proti Šumperku určitě bodovat, ale bylo jasné že jim to soupeř nedá zadarmo. Celé utkání bylo velice vyrovnané a zajímavé. Martina Hrdinová vedla nad Eliškou Dokoupilovou již 2:0 a celkově o 17 kuželek. Dokoupilová však na další dráze celých 16 kuželek stáhla. Na poslední dráze se soupeřky tahaly o každý kolek. Po plných měla Martina na počítadle o 2 kuželky v celkovém součtu víc. O jejím vítězství 491-489 rozhodo až sražení velice obtížné figury 118. hodem. Až později se ukázalo, jak důležité bylo toto vítězství. Na vedlejších drahách si Marcela Kolářová vcelku bezpečně poradila s Katkou Bezdíčkovou 492-476 a Jičín vedl 2:0.

V prostřední části utkání přišel obrat. Dana Viková sehrála velmi vyrovnané utkání s Marií Vojtkovou. Po první šedesátce stav 2:0 a vedla o 5 kuželek. Na třetí dráze hostující hráčka 3 kuželky stáhla. Viková v plných vyhrála o 2, v dorážce se však dařilo více Marii a už to vypadalo na její výhru. Dana však kouzelným 118. hodem rozhodla o své šťastné, ale veledůležité výhře o jedinou kuželku 490-489. Bohužel na vedlejších drahách nedala domácí Marii Kolářové šanci Markéta Straková, když po dobrém výkonu vyhrála 480-514 a tak ze zrodil zajímavý stav 3:1 pro domácí, ale s mankem 15. kuželek! Závěr sliboval dramatickou zápletku a ta také přišla!


Lenka Hrdinová nastoupila proti Andree Tatouškové. Tatoušková na první dráze získala především v plných a vítězí na ní ve velmi dobrém výkonu 148 kuželek. Na další dráze Lenka stahuje, už to vypadá, že dráhu vyhraje, Andrea však 58.hodem hází hodovku a rozhodne o výhře i na této dráze o 4 kolky. Proti skvěle hrající soupeřce nestačí L. Hrdinové na konci ani pěkných 504 kuželek, neboť nejlepší šumperská hráčka dosáhla na nový rekord kuželny u hostí a to výkonem 541 poražených kuželek! Přesto jsou šance na konečný úspěch v utkání pro obě strany vyrovnané. Na vedlejších drahách si pro změnu suveréně počíná domácí Lenka Tomášková. V závěru se obě družstva tahají doslova o každou kuželku. Tomášková vítězí 514-466 a to znamená nakonec celkovou remízu 4:4! Dělba bodů je rozhodně spravedlivá, neboť hosté dosahují lepšího celkového součtu, ale jen o pouhé 4 kuželky - domácí ženy naopak uspěly v jednotlivých soubojích o 1 a 2 kuželky.


Tímto okamžikem však sobotní zápolení jičínského týmu nekončí. Od 18 hodiny se začalo dohrávat utkání s Jirkovem, které muselo být kvůli poruše automatů přerušeno před 14 dny za stavu 2:2 a +54 kuželek pro domácí. Lenka Hrdinová zopakovala svůj dopolední výkon 504 kuželek a vcelku bezpečně přehrála Pavlínu Polcarovou. Lenka Tomášková sice nabrala manko 20 kuželek na první dohrávané dráze, později se již rozehrála ke svému tradičně jistému výkonu a získala tři dílčí body, přestože ztrátu v kuželkách již nedohnala. Jičín tak zvítězil nad Jirkovem 6:2 a v tabulce se po zisku tří bodů posunul o dvě místa na 7. příčku. Po sobotě by na tom ženy SKK mohly být ještě lépe, neboť hrají opět doma a to s předposledními Ratíškovicemi. Utkání začíná v tradičních 10:00.