Kontakty a fakturace
Obsazení kuželny 2023–2024
Jičínský pohár 2023 nere
SKK Jičín - TKC Altenburg
Přátelské utkání
Memoriál Honzy Majdana 2023
Rumcajsova 60 veteránů 2023
Podpora oddílu
Sponzorství

Kuželkářky SKK Jičín si na Slavii vylepšily týmový rekord na 3204

6. 3. 2006 | Ženy A | 18. kolo | J. Kapucián

Své nejlepší utkání na půdě desetinásobného mistra ČR v pražském Edenu sehrály kuželkářky SKK Jičín v sobotním utkání 18. kola nejvyšší soutěže. Utkání bylo sice poznamenáno drobnými technickými problémy na dráze číslo 2, kde občas sjížděla levá přední dáma ,ale i tak byly k vidění velice kvalitní výkony.

Tým Jičína zahrál velice pěkně a vyrovnaně. Rozhodující rozdíl získala domácím Šárka Marková po fantastickém začátku při prvních 60ti hodech, kdy nahrála 323 kuželek! Slavia tak hned vedla o 65 kuželek. Od tohoto okamžiku však sváděl Jičín s účastníkem Champions League naprosto otevřenou partii! Marková později přibrzdila natolik, že se nakonec na šestistovku podívala jenom zdálky - 593 bodů však zaslouží uznání. Ve druhém souboji vedla po třech drahách jičínská Marcela Kolářová nad Růženou Smrčkovou 2:1. Závěr bohužel vyšel lépe hráčce domácích a díky lepšímu celkovému součtu 554-531 tak zvýšila na 2:0 pro Slavii.


Dana Viková sice prohrála úvodní dvě dráhy, ale po skvělých 147 poražených kuželkách ve třetím dějství se dostala do vedení o 8 kuželek. Strhující koncovku s Janou Pavlíkovou nakonec rozhodla jediná kuželka! Bohužel výsledkem 538-537 ve prospěch domácí hráčky. Ještě více smůly měla Marie Kolářová, která nastoupila proti bronzové ze Světového Poháru juniorek Lucii Vaverkové. Díky nejlepšímu výkonu z jičínských hráček dokázala Maruška přehrát soupeřku 538-535 ale na setové body podlehla 1,5:2,5 bodu a to znamenalo další šťastný bod pro Slavii.

. V závěrečných soubojích Lenka Hrdinová potvrdila dobrou formu ze soustředění juniorské reprezentace a vcelku přesvědčivě si poradila 3:1 537-517 s Markétou Bendovou. Také druhá z jičínských reprezentantek Lenka Tomášková po celou první polovinu svého duelu s Blankou Mizerovou měla navrch. Hráčka Slavie však zachránila čtyři hody před koncem hodovkou, dvouhoďákem a otvírkou sedmý bod pro Slavii. Pro Jičín je tak prohra 1:7 až příliš krutá. Jičín však opět potvrdil dobrou jarní formu, vždyť na počet chyb (13:14) a v dorážce 1100:1104 uhrál s mistrovským celkem naprosto vyrovnanou partii. Navíc celá šestice pokořila hranici 530 poražených kuželek a vešla se do rozdílu pouhých 8 kuželek což v součtu znamenalo nový týmový rekord Jičínských žen 3024 poražených kuželek. Po týdenní ligové přestávce se v Jičíně představí vedoucí Zábřeh a tomu půjde o titul. Jičín je však ve formě a utkání rozhodně nemá favorita. Přijďte se podívat na utkání loni bronzového a stříbrného celku 1.ligy, které bude nabyto reprezentantkami na obou stranách. Hraje se 18.3. od 10 hodin na kuželně v Lipách.