Kontakty a fakturace
Obsazení kuželny 2023–2024
Memoriál Honzy Majdana 2024
Jičínský pohár 2023 nere
Rumcajsova 60 veteránů 2023
Podpora oddílu
Sponzorství

Po prvním finálovém utkání Českého Poháru udržely kuželkářky SKK Jičín naději na zisk cenné trofeje!

8. 6. 2006 | Ženy A | Finále Českého Poháru | J. Kapucián

Zábřeh - Díky úspěšnému počínání v Českém Poháru si jičínské kuželkářky letos prodloužily sezónu nejdéle v dosavadní historii. Po dramatickém dvojutkání s Přerovem, přes který se hráčkám SKK Jičín podařilo probojovat až do finále, čekal nyní jičínské stříbrný celek letošního ročníku 1.ligy KK Zábřeh. První utkání bylo sehráno na půdě hostů.

Domácí Zábřeh, pravidelný účastník evropských pohárů, jehož dres obléhá několik reprezentantek, je ve finále jistě vysokým favoritem. Jičínské hráčky si však po vydařené jarní části soutěže na své soupeřky věří a to prokazovaly na Moravě od samého začátku utkání. Kapitánka Martina Hrdinová sice prohrávala v polovině svého duelu s Wiedermannovou st. 0:2, ale pak vítečně zmobilizovala síly, zvítězila na třetí dráze a v závěrečné dorážce dostala domácí kuželkářku pod velký tlak. Perfektní hrou v dorážkové (70!) si zajistila bod i na této dráze a o vítězce duelu rozhodla nakonec jediná kuželka v celkovém součtu 527-526. Bohužel Martina Hrdinová, dokonce ve druhém utkání v řadě, odešla tímto nejtěsnějším rozdílem poražena. Přesně opačný průběh měl duel Dany Vikové s Jitkou Killarovou. Jičínská hráčka skvěle zvládla koncovky na první (138-134), i druhé dráze (135-133) a vedla 2:0. Během třetí třicítky se však nevyvarovala výpadku a Killarová se dostala po výhře 146-117 do vedení na celkově poražené kuželky. Dana tak musela zvítězit na závěrečné dráze. Na obou hráčkách byla vidět jak bojovnost, tak nervozita. Koncovku zvládla nakonec lépe domácí kuželkářka 133-127 a při vyrovnaném poměru setových bodů 2:2 tak o jejím vítězství opět rozhodl vyšší počet poražených kuželek. Jičín však stále cítil šanci na dobrý výsledek.


Ve třetí dvojici se proti sobě postavily juniorské reprezentantky a účastnice nedávno skončeného MS D.Wiedrmannová m. a Lenka Tomášková. Hráčka SKK Jičín měla parádní vstup 143, ale evidentně jí hodně srazila sebevědomí porážka o jedinou kuželku na druhé dráze. Naopak domácí Wiedermannové narostla křídla a skvělou druhou šedesátkou dovedla duel k výhře 531-513 3:1. Na vedlejších drahách bojovala Lenka Hrdinová s Pavlínou Keprtovou a dokonale dokázala trestat chyby domácí hráčky. Na setové body skončil i tento duel 2:2, ale výrazně lepší součet měla tentokrát jičínská juniorka Lenka Hrdinová 520-504, která tak vybojovala naději pro Jičín před odvetou. Zábřeh zvítězil 5:1 při poměru setových bodů 9:7 o 32 kuželek a potvrdil tak roli favorita. Utkání však bylo vyrovnanější než vypovídá konečné skóre a Jičín v domácím prostředí letos již dvakrát dokázal takto nepříznivý vývoj série otočit! V pátek 23.června se tak dá očekávat velice dramatické rozuzlení Českého Poháru. Odveta začíná na jičínské čtyřdráze v 18:00 h. – přijďte fandit!