Kontakty a fakturace
Obsazení kuželny 2022–2023
Vyhlášení 46.ročníku nereligy
Vyhlášení nereligy
Memoriál Honzy Majdana 2023
Rumcajsova 60 veteránů 2022
Jičínský pohár 2022 nere
Jičínský pohár 2019
Podpora oddílu
Sponzorství

Kuželkáři SKK Jičín zvítězili v Přemyslovicích 6:2!

21. 11. 2006 | Muži A | 9. kolo | J. Kapucián

Přemyslovice – Na nově otevřenou kuželnu do moravských Přemyslovic, obce nedaleko Prostějova, zajížděli v sobotu druholigoví kuželkáři SKK Jičín. Cílem bylo pokusit se o zisk alespoň jednoho bodu, ale domácí před plným hledištěm nebrali nic jiného než vítězství a bylo jasné, že hráče SKK Jičín nečeká lehké utkání. Strhující souboj hned na úvod předvedli domácí Tomek a jičínský Jarda Soukup. Na první dráze vítězí o jedinou kuželku domácí hráč, na druhé se oba soupeři rozcházejí dokonce smírně! Předposlední třicítku vyhrává Soukup o 5 kuželek a tak se o bodech rozhoduje až v samém závěru. V něm má pevnější nervy Soukup vítězí 125-123 a celkově tedy o 6 kuželek 525-519. Na vedlejších drahách velmi dobrým nástupem (141) dostává hned od začátku pod tlak Jiří Kapucián domácího Jurníčka a v druhé polovině startu postupně zvyšuje svůj náskok až na konečných 515-478 a Jičín tak vede 2:0 a o 43 kuželek.

Domácí evidentně znervózněli a pod tlakem začali dělat nečekané množství chyb. Josef Vejvara s přehledem poráží Milana Zezulku 522-457 a když na vedlejších drahách předvádí dokonalý obrat ve svém duelu i Roman Bureš, který prohrával již o 30 kuželek, ale nakonec přehrává Jiřího Zezulku 519:514 je jasné že Jičín bez bodu neodjede.


Vedení 4:0 a 113 kuželek k dobru je nečekaná výchozí pozice pro duo dotahováků Petra Streubela a Jiřího Vejvaru. Ti se z počátku nechali poněkud ukolébat výrazným vedením, když v polovině svého startu proti výborně hrajícím domácím ztratili z náskoku téměř 80 kuželek(!) a tak to vypadalo ještě na nečekané drama! To však Jičín nepřipustil. V sobotu nejistého Jiřího Vejvaru vystřídal Jaroslav Kříž a ten si již soupeře bezpečně hlídal a když navíc Petr Streubel předvedl excelentní druhou šedesátku – 290(!!) nebylo o vítězi pochyb. Streubel se nakonec stal nejlepším hráčem Jičína, když porazil 536 kuželek. Domácí již stačili jen zkorigovat na 2:6 z jejich pohledu.

O vítězství a prvních bodech z kuželny soupeře v tomto ligovém ročníku rozhodlo zdravé sebevědomí, nažhavenost a především koncentrace, ve které vyrovnaný jičínský tým jasně předčil kuželkáře Přemyslovic. Doufejme že sérii dvou vítězství prodlouží kuželkáři SKK Jičín i v sobotu 2.12. kdy v dalším utkání hostí na domácí půdě, letos výborně hrající TJ Třebíč. Utkání začíná v tradičních 13:30, všichni příznivci jsou srdečně zváni.