- SKK Jičín (PDF)
- Propozice turnaje (PDF)
- Zde budou výsledky muži (PDF)
- Zde budou výsledky ženy (PDF)
- Propozice turnaje (PDF)
- Konečné výsledky muži (PDF)
- Konečné výsledky ženy (PDF)
- Propozice turnaje (PDF)
- Výsledky turnaje (PDF)
- Propozice turnaje (PDF)
- Konečné výsledky muži (PDF)
- Konečné výsledky ženy (PDF)
- Propozice turnaje (PDF)
- Výsledky turnaje (PDF)
Kuželkáři na úvod podlehli Konstruktivě
Jičín – Kuželkáři SKK Jičín vstoupili do nového ročníku 2.kuželkářské ligy soubojem s jedním z favoritů soutěže Konstruktivou Praha. Oba dva týmy šli do utkání s cílem zvítězit, radovat se však mohl jen jeden.
Výborný vstup do zápasu se vydařil hostujícímu Jaroslavu Borkovcovi, který v souboji nejlepších hráčů svých týmů porazil Josefa Vejvaru 571-544. Hosté tak od začátku udržovali mírný náskok. Na vedlejších drahách se doslova o každou kuželku přetahovali Jiří Kapucián a Jaroslav Pletich st. Oba borci se několikrát vystřídali ve vedení a poslední hod jejich souboje rozhodl o remíze 520:520. Jičín tak prohrával 0,5:1,5 bodu a 27 kuželek.
V prostřední části utkání se příliš nedařilo v prvním utkání za Jičín po dlouhých letech Radku Kroupovy. V závěru sice stahoval náskok soupeře, ale 11 kuželek scházelo k úspěchu (503-514). Jirka Vejvara naopak zpočátku vedl, ale i jemu v koncovce body utekly a to dokonce o pouhých 6 kuželek (530-536). Před závěrečnými souboji tak svítilo na ukazateli nepříznivé skóre 0,5:3,5 a ztráta 44 kuželek. Přesto nebylo nic ztraceno.
Roman Bureš s Jaroslavem Soukupem byli odhodláni manko soupeře smazat a otočit vývoj smolného utkání na stranu Jičína. A parádním nástupem se jim to také začalo dařit! V polovině jejich stratu nad svými soupeři jasně vedli a Jičín v tu chvíli již vedl. Třetí dráhy byly již nervóznější, Jičín však stále drží minimální náskok 4 kuželek. Poslední třicítka však fyzicky lépe připraveným hostům vyšla výrazně lépe, a utkání tak dovedli do vítězného konce v poměru 1,5:6,5, když Jaroslav Soukup nakonec ještě podlehl Kučerovi o 1 kuželku 506-507 a Roman Bureš upravil konečnou podobu skóre po výhře 537-523 nad Pletichou ml.
V sobotu se tak pokusí jičínští kuželkáři odčinit porážku na půdě západočeského Hazlova, kam je čeká více než 300km dlouhá cesta. Domácí jsou mírnými favority, ale v prvním utkání neuspěly stejným poměrem jako Jičín a to na půdě Hvězdy Trnovany.
- Výsledky (PDF, 19 kB)