Kontakty a fakturace
Obsazení kuželny 2022–2023
Vyhlášení 46.ročníku nereligy
Vyhlášení nereligy
Memoriál Honzy Majdana 2023
Rumcajsova 60 veteránů 2022
Jičínský pohár 2022 nere
Jičínský pohár 2019
Podpora oddílu
Sponzorství

Kuželkáři se porazili sami

16. 3. 2008 | Muži A | 17. kolo | J. Kapucián

Po důležité výhře 8:0 v Rokycanech nad TJ Blatná, se v sobotu představili hráči SKK Jičín v utkání 17.kola 2. kuželkářské ligy proti ambiciózní Hvězdě Trnovany. Oba týmy vstupovaly do utkání s cílem zvítězit. Domácí potřebují každý bod v boji o udržení, hosté stále nevzdávají boj o postup do nejvyšší soutěže, který byl jejich jednoznačným předsezónním cílem.

Jičín opět nasadil na úvod své nejlepší hráče, a tento tah znovu přinesl své ovoce. Radek Kroupa si po velice vyrovnaném a soustředěném výkonu naprosto bezpečně poradil s Milanem Stránským 529-494. Jiří Vejvara (541) od samého začátku dostal pod tlak bývalého reprezentanta Pavla Kaana (543) a již po třech drahách bylo jasné, že získá druhý bod pro Jičín. Škoda, že se mu na poslední dráze nepodařilo uhájit náskok již více než třiceti kuželek. Přesto vedl Jičín 2:0 a o 33 kuželek!

Prostřední část utkání domácím bohužel nevyšla. Své letošní trápení neprolomili, jak Jiří Kapucián, který byl střídán Honzou Bednaříkem (485), tak Josef Vejvara 496. Druhý jmenovaný měl i pořádný kus smůly, když jej od vítězství dělily na poslední dráze pouhé 4 kuželky. Hosté tak vyrovnali na 2:2 a dostali se do těsného vedení o 20 kuželek.

V koncovce se očekávala velká bitva o každou kuželku. Bohužel ta se tentokráte nekonala. Hosté sebrali domácí dvojici vítr z plachet výborným nástupem. Pod tlakem se domácí dvojici nedařilo, Bureš (491), Soukup (479), a tak Jičín podlehl, druhému týmu tabulky, po svém nejhorším letošním výkonu 2:6. Trnovany tak ukončili čtyřzápasovou vítěznou šňůru hráčů SKK Jičín, kteří se tak musí pokusit vybojovat alespoň bod tuto sobotu v liberecké Tipsport aréně proti Dynamu.