Kontakty a fakturace
Obsazení kuželny 2022–2023
Rumcajsova 60 veteránů 2022
Memoriál Honzy Majdana 2023
Jičínský pohár 2022 nere
Jičínský pohár 2019
Podpora oddílu
Sponzorství

Dorost Jičína připravil Hořicím první letošní porážku

18. 2. 2010 | Dorostenci | 14. kolo | J. Kapucián

V posledním kole základní části 2.kuželkářské ligy se dočkal suverén soutěže první porážky, když se mu ne tak docela vyvedlo utkání v Jičíně. Domácí sice prohrávali po výhře Kráčmara 387-378 nad Šulcem, ale poté velice pěkně zahrál Zbyněk Jirásko 403, který dostal domácí do vedení na celkově poražené kuželky. V závěrečném duelu se utkala Nela pristandová, druhá nejlepší hráčka ligy, s Vojtěchem Tulkou – reprezentantem České Republiky.

Oba překonali hranici čtyř set bodů, ale o 21 kuželek lepší byla nakonec domácí hráčka, která tak pečetila výhru Jičína 3:1 o 62 kuželek. V dalších zápasech obě vrchlabská družstva doma prohrála shodně 0:8 a pro „áčko“ to znamenalo přenechání finálové účasti Rokytnici. Jinak opět dobré výkony, řada „čtyřstovek“, kterým tentokrát vévodí výkony Tomáše Noska na domácí kuželně a Lukáše Sýse ve Vrchlabí.
Do finále postoupily čtyři celky ze dvou druholigových skupin. Do finálové tabulky se přenášejí výsledky z již odehraných vzájemných utkáních. Každý tým tak odehraje v této fázi osm utkání se soupeři z druhé skupiny. Týmy na 5. až 8. místě se utkají stejným způsobem ve skupině o umístění na 9. a dalších místech.