Kontakty a fakturace
Obsazení kuželny 2022–2023
Vyhlášení 46.ročníku nereligy
Vyhlášení nereligy
Memoriál Honzy Majdana 2023
Rumcajsova 60 veteránů 2022
Jičínský pohár 2022 nere
Jičínský pohár 2019
Podpora oddílu
Sponzorství

Jičínská kuželna viděla po 24 letech derby A vs. B

26. 9. 2011 | Muži A | 2. kolo |

V Jičíně proti sobě nastoupily po pětadvaceti sezónách (naposledy 86/87) v mistrovských utkáních k oddílovému derby B tým proti áčku SKK Jičín. Zajímavostí je, že jak nyní tak v derby před 24.lety nastoupil Vladimír Pavlata! Jaroslav Egrt byl tentokrát již jen v roli rozhodčího.Samotné utkání nabídlo pět naprosto vyrovnaných soubojů a jeden vynikající výkon, který největší měrou rozhodl o průběhu a zisku dvou bodů pro favorizovaný A tým.

Hned v úvodním duelu předvedl výborných 575 shozených kuželek Pavel Louda a získal klíčový náskok pro svůj tým v duelu s Jiřím Kapuciánem (523). Na vedlejších drahách měl překvapivě dlouho těsně navrch Vladimír Pavlata nad Jiřím Vejvarou, ale v koncovce nakonec podlehl 512-521 a A tým se tak ujal vedení 2:0.

V prostřední části to vypadalo, že se béčku podaří skóre srovnat. Po dlouhé herní přestávce nastoupil v základní sestavě za B tým Pavel Kříž a rozhodně si řekl výrazně o místo v základu, když nejlepším výkonem na straně svého celku 545 bodů si připsal výhru nad Josefem Vejvarou 532. Na vedlejších drahách Slávek Vik zvládl lépe koncovku duelu s Agatonem Plaňaským 519-505 a A tým tak stále držel rozdíl dvou bodů ve skóre 3:1.

Závěrečná čtveřice předvedla poměrně vlažný vstup do zápasu a nebylo příliš na co koukat. První se zvedli hráči B týmu a postupně začali stahovat rozdíl mezi oběma celky. V jeden moment již na ukazateli skóre svítil rozdíl pouhých 14ti kuželek! Koncovku si však favorit pohlídal a nakonec dokázal zvýraznit skóre až na konečných 7:1. Lukáš Vik si připsal výhru proti Agatonu Plaňanskému ml. 519-507 a Jaroslav Soukup zdolal Vladimíra Řeháka 512-500.

Derby tak přineslo stejně jak před čtvrt stoletím výhru favorita, zaplněné hlediště a parádní atmosféru. Všechny výkony nad pět set bodů jsou zase příslibem vyrovnané formy do dalších bojů.
A tým v sobotu od 13:30 hostí v domácím prostředí severočeský SKK Bohušovice a v utkání proti soupeři, kterému se vstup do sezóny vůbec nevydařil bude vysokým favoritem. Naopak B tým v Ústí nad Labem, které neztratilo zatím ani bod může jen překvapit.