Podpora oddílu
Sponzorství

Dorost SKK Jičín v Českém poháru opět úspěšný

3. 11. 2015 | Dorostenci | Český pohár dorostu |

Druhými turnaji pokračoval letošní ročník Českého poháru dorostu, ve kterém obhajuje své loňské prvenství Mistryně světa Nikola Portyšová z SKK Jičín. Ta loni triumfovala společně se svým oddílovým kolegou Janem Bínou, který letos úspěšně bojuje již za muže SKK Jičín.

Pořadatelem jednoho z turnajů byl také Sportovní kuželkářský klub Jičín. Padavá jičínská kuželna stále táhne a pořadatele tak opět potěšila nejvyšší účast hráčů a hráček ze všech turnajů tohoto kola! A domácí se navíc neztratili ani výsledkově. Mezi dorostenkami přesvědčivě ovládla turnaj Natálie Topičová, která letos hostuje v kategorii dorostu za SKK Jičín, když porazila 604 kuželek! Navázala tak na své vítězství z úvodního kola a s výrazným náskokem tak dominuje i průběžnému pořadí. Nikola Portyšová vybojovala díky 548 shozeným kuželkám čtvrté a Marie Morávková s 522 body sedmé místo, které jí udrželo na skvělé čtvrté pozici průběžně! Mezi chlapci byl souboj v Jičíně hodně dramatický a nejlepší trio dělily pouhé tři kuželky! Z výhry se radoval Filip Bajer z Kosmonos a skvělé druhé místo za 559 shozených kuželek vybojoval Jaroslav Soukup nejmladší, kterému patří v průběžném hodnocení parádní sedmá příčka. Bodovalo již více jak 120 chlapců a přes 80 dívek!