Podpora oddílu
Sponzorství

Pouhých 7 kuželek dělilo kuželkáře Jičína od výhry!

15. 12. 2015 | Muži A | 12. kolo |

Nejvyšší kuželkářská soutěž mužů ještě před vánoční přestávkou pokračovala dvanáctým kolem, kterým vstoupila do své druhé části. Jičínští zajížděli podruhé za sebou na půdu soupeře, tentokráte však na úplně druhý konec republiky, do Valašského Meziříčí. Tomu se chtěli pokusit oplatit porážku z úvodního duelu sezóny.

A tomuto cíli šel Jičín také od začátku hodně naproti. V první třetině utkání to byla ohromně vyrovnaná bitva, ve které domácí vedli po prvních drahách o 10, druhých o tři a třetích devět kuželek. Na poslední dráze však Honza Bína strhl vedení o 13 kuželek na stranu SKK Jičín. V krásném souboji zdolal domácího Vladimíra Výrka 605-580. Obrovská škoda, že na poslední dráze o tři kuželky 119-122 unikl bod Jiřímu Drábkovi. Ten nakonec podlehl v oboustranně hodně nervózním duelu 533-545 Davidu Volekovi. Stav utkání 1:1.

V prostřední části zápasu přichází doslova smršť v podání hráčů SKK Jičín. Skvěle hrající duo Ladislav Beránek a Pavel Kaan postupně zvyšuje vedení Jičína na 56, poté 92 a 114 kuželek! Již po třech drahách je jisté, že oba hráči SKK Jičín vyhrávají své duely, a tak se Jičín ujímá vedení 3:1 Rozdíl mezi oběma celky je před závěrečnými souboji nečekaných 111 kuželek. Jak Ladislav Beránek 602-546, tak Pavel Kaan 607-565 ozdobili své výkony pokořením magické hranice šesti set bodů!

V koncovce mají navrch domácí hráči, když se dvojici Lukáš Vik, Jaroslav Soukup příliš nedaří. Šedesát hodů před koncem, ale stále drží komfortní náskok 69 kuželek. Domácí však cítí šanci a skvělými třetími drahami 153-124 a 163 -130 se přibližují na rozdíl pouhých sedmi kuželek! V závěrečných plných pak Dalibor Tuček 607-551 a Tomáš Cabák 578-516 zasazují hostující dvojici Lukáš Vik – Jaroslav Soukup konečné K.O. Lukáš Vik ještě famózní poslední dorážkou 69 živí naděje Jičína, ale ani to nestačí. Jičínu nakonec utíká vítězství doslova mezi prsty o pouhých sedm kuželek 3:5.

Jičín sehrál na půdě soupeře skvělý zápas s nešťastnou koncovkou, ze které se doufejme přes svátky oklepe a 2.ledna se pokusí v bouřlivém domácím prostředí uspět v očekávaném derby proti SKK Vrchlabí!