Podpora oddílu
Sponzorství

Jičínské kuželkářské naděje Pavlína Nožičková a Aleš Kloutvor mezi nejlepšími v PMN

3. 4. 2017 | Dorostenci | Pohár mladých nadějí | J. Kapucián

Tradičním vyvrcholením kuželkářské sezóny žákovských kategorií bylo i letos finále celorepublikového Poháru mladých nadějí. Na závěrečný turnaj, který hostila osmidráha v Olomouci, postoupilo pouze 16 nejlepších z celoročního hodnocení v každé kategorii. Sportovní kuželkářský klub Jičín měl hned dvojí zastoupení a to jen těsně unikla účast ve finále nakonec osmnácté mladší žákyni Janě Bínové a 21. mladšímu žáku Štěpánovi Soukupovi!

Pavlína Nožičková se představila mezi elitou starších žákyň. Finále jí bohužel nesedlo. 206 poražených kuželek bylo jejím nejhorším letošním náhozem. Na předchozích turnajích dokázala předvést i tři výkony nad hranicí 250 shozených kuželek 257, 258 a 265! V celkovém hodnocení tak vybojovala pěknou 12.příčku. Stejné postavení získal v konečném hodnocení i Aleš Kloutvor mezi staršími žáky. Kloutvor ve finále skončil přesně v polovině startovního pole náhozem 240 kuželek. V sezóně dokázal i on třikrát překonat metu 250 poražených kuželek – 258, 259 a 268 bodů. Pokud všem kuželkářským nadějím vydrží jejich nadšení a zápal pro hru má Jičín o další silnou generaci postaráno. Velký dík za tento růst výkonnosti patří samozřejmě všem trenérům mládeže ze Sportovního kuželkářského klubu Jičín.