11. 7. 2009 | Ostatní | Brigáda

Další sobotní brigáda se uskuteční v sobotu 18.7.2009 od 8:00!!

Kuželkářky SKK Jičín se prosadily i ve světovém žebříčku!

8. 7. 2009 | Ostatní | Ostatní

Výborné výsledky posledních dvou sezón, podpořené účastí v pohárové Evropě, vynesly kuželkářkám SKK Jičín další cenný úspěch, a to prosazení se do Světového žebříčku! Celkem figuruje v aktuálním pořadí žebříčku více než 400 kuželkářek. Body se podařilo vybojovat 303 hráčkám, mezi kterými nechybí ani osmička závodnic SKK Jičín. V čele svádí velký souboj Urschula Zimmermann (Německo) s Barbarou Fidel (Slovinsko), které dělí pouhých 44 setin bodu! Nejlepší Češkou je naše nejzkušenější legionářka, momentálně působící v německé Viktorii Bamberg, Naděžda Dobešová, která figuruje na 19.místě s 53,20 bodu. Do elitní stovky světa se probojovala jako devátá nejlepší Češka, Lenka Hrdinová (97.), která získala 23,67 bodu. Další hráčky SKK Jičín figurují těsně za hranicí elitní stovky, a to v následujícím pořadí: 114.Marie Kolářová 18,67, 118. Martina Tomášková 18,33 a 125. Martina Hrdinová 17 bodů.

Kuželna otevřena i v letních měsících

8. 7. 2009 | Ostatní

Kuželkářskou sezónu mají hráči i hráčky SKK Jičín již dávno úspěšně za sebou, ale kuželna V Lípách bude letos fungovat bez letní přestávky. Všichni příznivci kuželek tak mají možnost využít jejích prostor k tréninkům, pronájmům, či pořádáním společenských akcí spjatých s koulením. Oddíl samozřejmě jako vždy zajistí proškolenou obsluhu a v případně i občerstvení. Telefoní kontakt: 777 552 450 pan. Miroslav Bureš, podrobnosti rovněž na www.skkjicin.com.

Lenka Hrdinová bronzová na Akademickém MČR

8. 7. 2009 | Ostatní | Akademické hry

Ve dnech 18. - 19.6. se na kuželně Škody Plzeň uskutečnil letošní ročník Českých akademických her v kuželkách, který přinesl změnu v hracím systému. Všichni účastníci hráli kvalifikaci na 120 hodů a 12 nejlepších mužů a 8 nejlepších žen pak 19.června čekala ještě finálová stodvacítka. Soutěže se zúčastnilo celkem 22 mužů a 10 žen. Mezi ženami byly největšími favoritkami obhájkyně vítězství Lenka Hrdinová (SKK Jičín) reprezentující Českou zemědělskou univerzitu (ČZU), akademická mistryně z roku 2007 Michaela Moravcová (Kolín) z Masarykovy univerzity a česká juniorská reprezentantka Jana Račková z Mendelovy univerzity. Ovšem jak Lence Hrdinové, tak Janě Račkové se v kvalifikaci nedařilo zcela podle představ a s výkony 531, resp. 528 do finále postupovaly ze čtvrté a páté pozice. Třetí místo po kvalifikaci držela Lucie Citová z ČZU díky výkonu 545 a druhé Pavlína Procházková z Masarykovy univerzity (546), která zahrála nejlepší dorážku ze všech účastnic (192), což jí řadilo do pozice „černého koně“ mistrovství. Kvalifikaci pak vyhrála Michaela Moravcová výkonem 557.

Slávek Vik 5. v Open Mistrovství Východních Čech na 200 hodů!

8. 7. 2009 | Ostatní | Turnaje

Přeloučská kuželna hostila v jedné z posledních akcí této sezóny účastníky 1. mistrovství východních Čech jednotlivců v disciplíně 200 HS.V pětaosmdesátičlenném startovním poli, kde nechyběla celá řada prvoligových a druholigových hráčů si první místo a titul „MISTR VÝCHODNÍCH ČECH“ vybojoval českotřebovský Pavel Jiroušek výkonem 950 poražených kuželek. O deset kuželek méně porazil druhý v pořadí Petr Holanec z Rychnova nad Kněžnou. Třetí příčku pak obsadil Jiří Hetych z České Třebové výkonem 922 poražených kuželek. Zahrát si přijelo i čtrnáct žen. Nejlépe si vedla Hana Zdražilová ze Sokola Písek s výkonem 888 kuželek, který jí zároveň vynesl na 10. příčku v celkovém pořadí.

Krčmárik, Bureš a Čermák vezou poháry z Náchoda

Tradičním završením kuželkářské sezóny pro hráče nad 50let je populární turnaj veteránů pořádaný Sportovním kuželkářským klubem Náchod. Výborných výsledků zde pravidelně dosahují i zástupci SKK Jičín a výjímkou nebyl ani letošní, již 37.ročník. Mezi juniory tedy hráči ve věkové kat. 50-59 let vybojoval vynikající druhé místo Pavol Krčmárik, když díky 267 poraženým kuželkám za sebou zanechal celou řadu ostřílených ligových harcovníků. Jediná kuželka jej dělila dokonce od vítězství (L.Sonnevend – SK Solnice), ale stejným minimálním rozdílem porazil třetího Antona Stašáka (Slavoj Praha). Sedmou příčku pak vybojoval za 252 shozených kuželek Ladislav Křivka.

V mezinárodním čtyřutkání kuželkáři Jičína třetí

8. 7. 2009 | Ostatní | Přátelská utkání

Kuželkáři SKK Jičín zakončili úspěšnou sezónu v Rosicích, kam byli po podzimním přátelském utkání na jičínských drahách pozváni hráči místního Slovanu. O všechny celky bylo na Moravě skvěle postaráno, zdejší kuželna je vyhlášena skvělím zázemím. Hned několik hráčů využilo možnosti změřit dovednosti i na vedlejším multifunkčním hřišti například v nohejbale. Na kuželkářských plánech začal Jičín výborně zásluhou Jiřího Vejvary 568 (ten měl exelentní úvodní třicítku 164!) a Jaroslava Soukupa 546 a přetahoval se tak o prvenství s německým KV KV Lauchhammer-Ost. V další fázi přidali dorostenec Petr Portyš s Petrou Abelovou velice slušných 531 resp. 528 kuželek a Jičín se dostal do čela čtyřutkání. Poté však začali úřadovat domácí zásluhou Šuly 572 a Axmana 573!

Kuželkářky vybojovaly v Poháru ČKA bronzové medaile

8. 7. 2009 | Ženy A | Pohár ČKA

Na kuželnách SK Škoda VS Plzeň a KK Kroměříž se utkali muži a ženy ve finálových turnajích Českého kuželkářského poháru o medaile a o účast v Poháru NBC. Mezi čtyřmi prvoligovými týmy mužů získalo po titulu Mistra ČR i titul vítěze Poháru ČKA družstvo KK PSJ Jihlava. Protože Jihlava se zúčastní Světového poháru, účast v Poháru NBC si zajistil poražený finalista, Centropen Dačice. Daleko překvapivější vítěz vzešel z kategorie žen. Vítězem Poháru ČKA se stalo družstvo KK Kroměříž, které ve finále porazilo KK PSJ Jihlava a zároveň si tak vybojovalo účast v Poháru NBC. Oba tyto celky přešly v semifinále přes loňské finalisty, družstva KK Zábřeh a SKK Jičín. V prvním semifinále vyřadily 4:2 překvapivě hráčky KK Kroměříž ostřílený Zábřeh, když ve vyrovnaném boji využily výhody domácího prostředí. Druhé semifinále obstaraly prvoligové hráčky SKK Jičín s druholigovým KK PSJ Jihlava. Úvod obstaraly dvojice Martina Hrdinová – Jan Račková a Petra Abelová – Lenka Habrová. Jičínská kapitánka zůstala za očekáváním a prohrávala po třech drahách 1:2 a o 15 kuželek. To znamenalo, že poslední dráhu musí o 16 vyhrát. Jana Račková byla proti a zvýraznila cennou výhru na 527-497. Druhý souboj byl po třech drahách vyrovnaný a rozhodovala poslední dráha bez ohledu na celkový počet poražených kuželek. Tu bohužel pro Jičín, vyhrála výrazně jihlavská Lenka Habrová a Jihlava vedla 2:0 a o 44 kuželek. Jičín však nic nevzdával. Dana Viková vyhrála (536-477) nad Margitou Lexovou i přes střídání v jihlavském družstvu už po třech drahách, a tak o výsledku rozhodoval duel mezi Lenkou Hrdinovou a Šárkou Vackovou. Jihlavská hráčka se opět překvapivě ujala vedení 2:0, ale její hrubě nevydařená (108) třetí dráha znamenala šanci pro Jičín. Ta však zůstala nevyužita (478-508) a tak po výhře Jihlavy 5:1, bylo stanoveno finále bez prvoligové účasti!

Dorostenci Hořic ani Jičína v kvalifikaci neuspěli

8. 7. 2009 | Dorostenci | Kvalifikace

Před týdnem se na čtyřech místech republiky uskutečnily kvalifikační turnaje o účast v příštím ročníku 1. kuželkářské ligy dorostu. Hodně ambiciózní byli v domácím prostředí hráči Hořic, v sestavě se stříbrným medailistou z Mistrovství světa Vojtěchem Tulkou. Nakonec však ve velice kvalitní soutěži obsadili až 5.příčku, výkonem 1252 shozených kuželek. Ještě o příčku níže skončil stříbrný tým druhé ligy Jičín, jehož hráči zklamali, když dokázali porazit pouze 1186 kuželek. Z vítězství v hořické skupině se radoval o 9 kuželek před Vrchlabím Náchod, který dosáhl vůbec nejlepší výkon ze všech čtyř skupin - 1319, hned těsně za ním bylo družstvo KK Hranice se 1317 body (v Kroměříži). Nejlepší individuální výkon předvedl Michal Tuček (Hazlov) 481 (V Podbořanech), další výkony jsou z Hořic – Pavel Pecold (Náchod) 476, Jiří Drábek (Jilemince) 474 a Martin Ivan (Smiřice) 467.

Jičín – Altenburg letos jednoznačně 2:0

8. 7. 2009 | Ostatní | Přátelské utkání

Tradičním závěrem kuželkářské sezóny pro hráče SKK Jičín je setkání s přáteli z německého partnerského celku Motor Altenburg. Po loňské návštěvě v Německu, hostil prestižní klání Jičín. V prvním utkání nastoupila hned na úvod za Jičín kapitánka prvoligového týmu žen a úspěšná finalistka z MČR Martina Hrdinová, která ptvrdila výbornou jarní formu výkonem 566 bodů. Exelentně se jí vydařila třetí dráha, kde dokázala porazit 161 kuželek! Josef Vejvara svedl velkou bitvu s Manfredem Böhme, kterou otočil ve svůj prospěch o 6 kuželek až v závěrečné dorážce na 528-522! První bod pro hosty získal rovněž obratem na poslední dráze (136-120) Dietmar Neubert, který porazil Martina Mazáčka 518-507. Na 3:1 pro Jičín zvýšil po velice vydařeném výkonu 539 poražených kuželek Vladimír Řehák, když největší opora Altenburgu Martin Böhme zůstal trochu za očekáváním. V dalších soubojích připsali svým celkům body Lenka Hrdinová 533 a Bernd Voigtländer 465. Stav utkání 4:2. V závěru porazil díky nejlepšímu výkonu na straně hostí Uli Böhme Romana Bureše 538-503 a na konečných 7:3 (4105-3915) pro Jičín pečetil výsledek L.Křivka.

Stránky: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19