Sezona 1986–1987

Soutěžní ročník 1986–87 je zdařilý jak po stránce sportovní, tak z hlediska výstavby nové kuželny, jelikož 19.12.1986 proběhla úspěšně stavební kolaudace budovy a pilně se pokračuje s výstavbou nového sportovního stánku. Z vítězství se můžou radovat hráči A týmu Egrt, Brumlich, Pavlata, Křivka, Olejník a Drozen. Bohužel už ne z postupu, jelikož chybí družstvo dorostu. Aby se takováto smolná situace již neopakovala, je tedy opět obnoveno dorostenecké družstvo, které se již v tomto roce začíná připravovat pod vedením trenéra Egrta. Naopak se již tolik nevede záloze a ta po slabších výkonech sestupuje. Po delší době se kuželkářský oddíl může radovat z medaile na krajských přeborech jednotlivců. Získal ji mezi muži Jaroslav Egrt a měla hodnotu bronzu.

Ve dnech 22.–25. května 1987 jsme hostili naše kamarády z Motoru Altenburg v NDR. Uvytováni byli u Přemka Olejníka, který jim propůjčil byt, neboť se jim nepodařilo zajistit jiné ubytování. Němečtí přátelé byli však nadmíru spokojeni. Po dobu jejich pobytu se o ně starali členové oddílu, kteří v příštím roce pojedou na oplátku do Altenburgu. Mimo sehrání dvou přátelských utkání si naši přátelé dokonale prohlédli Jičín, všechny jeho zvláštnosti a vybavenost obchodní sítě, kde si nakoupili téměř vše, co potřebovali. Seznámili se i s nočním životen, což na některých zanechalo následky i do utkání.

XI. Ročník turnaje neregistrovaných družstev na 60 hodů sdružených v kuželkách Jičín 1986 Tělovýchovná jednota Jičín Vzorný oddíl I. stupně kuželek TJ Jičín byl pořadatelem již XI. ročníku turnaje neregistrovaných družstev odborářů jičínských závodů a podniků v kuželkách. Startovala 4-členná družstva na 60 HS. V letošním roce již tradičně stoupl počet zúčastněných družstev. Turnaj je rozdělen do ligy mužů a žen. V mužích startovalo 72 družstev rozdělených do desíti lig, celkem 390 mužů. V ženách startovalo 14 družstev rozdělených do dvou lig, celkem 78 soutěžících žen. Celkově startovalo v turnaji 86 družstev tj. 486 hráčů! Celkem bylo sehráno 266 utkání a bylo poraženo 353 251 kuž. Vítězem XI. ročníku turnaje v mužích se stalo družstvo SILNICE Jičín A celkovým průměrem 886,86 poražených kuželek ziskem 12 bodů v sestavě Novotný, Majdan, Štrauss a Novák. Vítězem turnaje v ženách se stalo družstvo SILNICE Jičín celkovým průměrem 689,83 poražených kuželek. Vítězky startovaly v sestavě: Kroutilová, Zímová, Munzarová, Ouředníková, Málková a Brádlerová. Toto družstvo ani jednou neprohrálo. Turnaj byl odehrán v době od 10. 11. 1986 do 29. 1. 1987. Po ukončení turnaje byly všem vítězům v jednotlivých ligách předány poháry, diplomy a dárkové balíčky.

Jičínský zpravodaj – novinový článek duben 1987

Koncem minulého roku byla dokončena v Revoluční ulici vedle Sportovního areálu nová budova, kde našly své nové působiště okresní výbory ČSTV a SSM. Generálním dodavatelem celé stavby byla Tělovýchovná jednota Jičín. Brigádnickou pomocí se na stavbě významně podíleli sportovci TJ Jičín, svazáci, školy, dále pracovníci TJ Jičín a OV ČSTV Jičín. Celá budova však ještě neslouží svému účelu. V suterénních prostorách budují členové oddílu kuželek TJ Jičín novou moderní čtyřdráhovou kuželnu. Kuželkáři nemají zásluhu pouze na výstavbě svého sportoviště, ale současně významně pomohli odbornými zednickými pracemi při budování celého objektu. Po dobu výstavby členové oddílu kuželek odpracovali celkem 16,000 hodin v osmičlenném kolektivu, ze kterého se největší měrou na odvedené práci podíleli Josef Crha, Antonín Kolomazník, Jan Majdan, Milan Růžička, Petr Štraus a František Valnoha. Dokončení tohoto nového sportoviště TJ Jičín je samozřejmě podmíněno dodavatelsky, ale pokud vše půjde podle předpokladů, měli by kuželkáři poprvé “koulet” v novém prostředí již v podzimních měsících tohoto roku. Při dokončovacích pracích na nové kuželně se počítá s pomocí závodů a podniků, které se každoročně zúčastňují odborářské ligy kuželkářů.