Kontakty a fakturace
Obsazení kuželny 2023–2024
Memoriál Honzy Majdana 2024
Jičínský pohár 2023 nere
Rumcajsova 60 veteránů 2023
Podpora oddílu
Sponzorství

V pátek 25.března vyhodnocení turnaje neregistrovaných kuželkářů

23. 3. 2005 | Neregistrovaní | Vyhodnocení turnaje

V pátek 25.3. od 17 hodin čeká nejúspěšnější celky i jednotlivce z 29.ročníku turnaje neregistrovaných kuželkářů slavnostní vyhodnocení. To proběhne již tradičně v Jičínské restauraci Veselka. Současně s vyhodnocením nejlepších z největšího kuželkářského turnaje čtyřčlenných družstev v ČR, převezmou poháry a hodnotné ceny i neúspěšnější dvojice z 6.ročníku Memoriálu Honzy Majdana. Ceny budou předávat ředitel turnaje Josef Crha a prezident pořádajícího SKK Jičín Roman Bureš. Výbor oddílu tímto zve celky a jednotlivce uvedené v příloze..

Kuželkářky SKK Jičín B zvítězili v Ústí n.L. o 1 kuželku!

22. 3. 2005 | Ženy B | 16. kolo

Výborné utkání sehrály v 16. kole třetí nejvyšší kuželkářské soutěž žen hráčky SKK Jičín B v Ústí n.L. Souboj čtvrtého celku tabulky s druhým zahájila na straně Jičína kapitánka družstva Alena Šedivá soubojem proti nejlepší hráčce soutěže V.Slezáčkové. A to výborně. Výkonem 404 poražených kuželek získala bod a náskok 21 kuželek. Ten ještě navýšila M.Kvasničková. Ve strhující duelu výborné úrovně porazila Jandíkovou 428-416 a Jičín vedl 2:0 o 33 kuželek. Obě aktérky se nominovaly do sestavy kola. Na dalším postu v jičínské sestavě musela nastoupit při neúčasti Abelové a Savíkové, nepříliš zkušená dorostenka z jičínského B týmu M.Hercíková. Na nejlepší hráčku utkání J.Balzerovou nestačila, ale svůj cíl splnila na více než sto procent. Shodila slušných 376 kuželek a udržela hratelný rozdíl. A Martina Břicháčková toho dokonale využila. Nad Tilíčkovou stále mírně vedla a po posledním hodu zůstal na ukazateli stav 421-400 ve prospěch jičínské kuželkářsky což znamenalo vítězství Jičína 5:1 o jedinou kuželku 1629-1628. Po čtrnáctidenní ligové pauze (9.dubna od 13:30) sehrají hráčky SKK Jičín B utkání jara proti vedoucím Neratovicím.

Honza Bednařík opět řádil – 439, odnesla to Solnice

22. 3. 2005 | Dorostenci | 20. kolo

Ve velice dobrých výkonech pokračovali mladí kuželkáři SKK Jičín ve 2.kuželkářské lize dorostu. V náročném zhuštěném programu 2.ligy je čekala v krátkém sledu po sobě hned dvě náročná utkání. V tom prvním hostili Solnici. Stejně jako proti Dačicím sebral vítr z plachet soupeři hned v úvodu Honza Bednařík. Po rekordních 459 poražených kuželkách nahrál proti Solnici výborných 438 a svého soupeře porazil o 102 kuželek. Se ziskem bodů neměl problémy ani J.Kazda (380) a o tom že hosté opět odjedou s nepopulárním "kanárem" rozhodl velice dobře hrající Z.Urbaník (401). Jičínští dorostenci tak již v druhém utkání po sobě atakovali rekord kuželny, ale ten i tentokrát odolal. Scházelo 13 kuželek.

Kuželkáři SKK Jičín C černou můrou Červeného Kostelce

22. 3. 2005 | Muži C | 19. kolo

Kuželkáři SKK Jičín C v bojích o udržení Divize v posledních týdnech pořádně zabrali. Černou můrou budou jistě pro ambiciózní kuželkáře z Červeného Kostelce. Poté co v domácím prostředí nečekaně porazili vedoucí A tým kosteleckých hráčů, nyní si odvážejí nesmírně cenné body také přímo z kuželny soupeře, když zdolali B tým 5:3. Místo J.Egrta musel v úvodu nastoupit na straně Jičína dorostenec Honza Bednařík, čerstvý rekordman jičínské kuželny. I zde hrál dobře a zcela vyrovnanou partii s O.Vlčkem ztratil o pouhých 12 kuželek až v závěrečné dorážce. Petr Kolář ve druhé dvojici brzo smazal manko Jičína a soupeřku dostal pod velký tlak z čehož rezultovalo vysoké vítězství 396-349. Také kapitán M.Bureš se V.Stehlíka stále držel. Domácí kuželkář však v závěrečné dorážce předvedl 8-1, poté hodovou devítku a znovu 8-1 což rozhodlo. V polovině utkání tak domácí vedli 2:1, ale na shozené kuželky to bylo zcela vyrovnané a prakticky se začínalo znova.

Kuželkářky těsně podlehly, přesto v sobotu mohou slavit zisk bronzových medailí!

15. 3. 2005 | Ženy A | 19. kolo

Důležité utkání 1.kuželkářské ligy žen se v sobotu odehrálo v Rýmařově, kam zavítaly hráčky SKK Jičín. Z pohledu domácího družstva by je neúspěch mohl stát sestup, hostující hráčky by v případě odpolední výhry Blanska v Šumperku měly daleko více komplikací v boji o bronzové medaile. Domácí družstvo po nepříliš vydařených jarních utkáních změnilo taktiku a ta vyšla. Do úvodu nasadily rýmařovské ženy Miroslavu Paulerovou a ta po vynikajícím výkonu, především ve druhé polovině disciplíny (296), přehrála bez ztráty kytičky Marcelu Kolářovou. Jičínská kuželkářka bohužel trochu rezignovala a nasbírala manko 77 kuželek, což se v dalším průběhu utkání ukázalo jako rozhodující. Naštěstí kapitánka Jičína Martina Hrdinová vyrovnala na 1:1, když v dramatickém boji porazila, především lepší dorážkou (166:131) M.Maňurovou 494-489.

Kuželkáři zůstali v Brně za očekáváním a podlehli vysoko 1:7

15. 3. 2005 | Muži A | 19. kolo

K přímému souboji o 3.místo ve druhé nejvyšší soutěži zajížděli kuželkáři SKK Jičín na kuželnu Moravské Slávie Brno. A úvod vypadal nadějně. Josef Vejvara vedl po dvou drahách 2:1 a také Jaroslav Soukup hrál otevřenou partii s Petrem Koutníkem. Bohužel závěr oběma jičínským kuželkářům hrubě nevyšel a to poznamenalo následující vývoj utkání. Brno tak vedlo 2:0 a 30 kuželek. Do boje vrátil tým Jičína Petr Streubel. Ten zdejší kuželnu dobře zná, vždyť na ní odehrál 5 sezón a toho dokonale využil. Předvedl nejlepší výkon na straně Jičína, když porazil 540 kuželek a snížil na 1:1. V dalším souboji se utkaly předsedové obou oddílů. Roman Bureš bohužel na Josefa Němečka nestačil a zejména jeho výkon 476 byl na zdejších drahách velkým zklamáním. Koncovku zvládli domácí bez problémů. Pavel Louda prohrál s nejlepším hráčem utkání J.Radilem vysoko 512-550 a Pavel Kříž 523 zabral až na konci za rozhodnutého stavu svého duelu s J.Bernatíkem. Jičín tak utrpěl vysokou porážku 1:7 o 104 kuželek a po dvou porážkách si bude muset udobřit příznivce v sobotním utkání s Opavou které začíná v tradičních 10 hodin.

Prvoligové dorostenky SKK Jičín uštědřily Pelhřimovu debakl 4:0 o 184 kuželek!

15. 3. 2005 | Dorostenky | 19. kolo

Hru kočky s myší připomínalo utkání 19.kola nejvyšší kuželkářské soutěže dorostenek v němž děvčata SKK Jičín hostila předposlední Pelhřimov. V prvním duelu zápasu, nejlepší hráčka Jičína Lucie Slavíková vysoko porazila Nedělčevovou, které se v Jičíně vůbec nedařilo a utkání bylo téměř rozhodnuté, když domácí vedly o 80 shozených kuželek. Takové manko se v Jičíně stahuje velmi těžko. V druhé dvojici navýšila výrazný náskok domácích na 142 kuželek mladičká Nela Pristandová. Ta je příslibem do budoucnosti jičínských dorostenek, jejích 387 poražených kuželek v Jičíně letos předvedla málo která ze zkušených hráček. Na závěr M.Nožičková (376) zvýraznila vítězství domácích na 4:0 a omlazené družstvo dorostenek si tak stále vede nad očekávání, když v prvoligové tabulce figuruje na pátém místě se ztrátou pouhých 2 bodů na bronzové medaile. V neděli se představí na půdě souseda v tabulce Rychnova n.Kněžnou.

Bednařík překonal výkonem 459 kuželek dorostenecký rekord kuželny

15. 3. 2005 | Dorostenci | 19. kolo

Famózní vstup do utkání 2.kuželkářské ligy proti Dačicím se zásluhou Honzy Bednaříka podařil chlapcům SKK Jičín. Hned na úvod překonal Bednařík parádním výkonem 459 dorostenecký rekord kuželny a nutno podotknout, že se chvěl v základech i ten absolutní 465 jehož držitelem je F.Čermák. Z toho direkt se hosté již nevzpamatovali. V druhé dvojici začal velice slibně i Z.Urbaník a vypadalo to na atakování týmového rekordu drah. Bohužel nezvládl druhou dráhu a tak nakonec výkonem 378 poražených kuželek „alespoň“ vyhrál nad soupeřkou. O vítězi za stavu 2:0 a +104 kuželek bylo prakticky rozhodnuto. V posledním souboji utkání hostující Kopečná porazila J.Kazdu 386-378 a kosmeticky upravila výsledek utkání na 3:1. Jičín tak dokonale využil zaváhání svých konkurentů (Jablonce a Pardubic) v boji o třetí příčku a upevnil si svou pozici na medailových postech. A právě velice důležité a těžké utkání v městě perníku je čeká tuto neděli.

Kuželkáři SKK Jičín B smetli Zábřeh 7:1, V.Pavlata předvedl nejvyšší výkon sezóny na jičínské kuželně - 544

15. 3. 2005 | Muži B | 19. kolo

Výborný výkon podali v utkání 19. kola třetí kuželkářské ligy proti Zábřehu hráči SKK Jičín B. Že se v posledních týdnech dostal do velmi dobré formy potvrdil hned v úvodu Vladimír Pavlata. Jeho soupeř M.Weinlich 501 sice překonal hranici pěti set poražených kuželek, ale na Pavlatu 544, který předvedl nejlepší výkon jičínské kuželny v tomto ročníku neměl nárok! Do hry vrátil hosty naprostý výpadek Jaroslava Kříže 455. Od prostřední části utkání však na jičínské kuželně existovalo v podstatě jen jedno družstvo, a to domácí Jičín. Chytil se Lukáš Vik 509, který deklasoval Macase 4:0 a body získal s přehledem i Tomáš Pavlata. V závěru zvýšili výhru Jičína dobře hrající L.křivka 509 a ještě úspěšnější V.Řehák 520. Jičín B tak po nejlepším domácím výkonu sezóny 3017 deklasuje v přímém souboji o osmou příčku tabulky Zábřeh B 7:1 o 175 kuželek a tři kola před koncem soutěže má jako nováček 3.ligy definitivně zajištěnu ligovou příslušnost i pro příští rok. K dalšímu utkání zajíždí v sobotu do Rýmařova.

Díky vydařenému závěru Břicháčkové s Kvasničkovou zvítězily kuželkářky SKK Jičín B o 22 kuželek

15. 3. 2005 | Ženy B | 15. kolo

K utkání 15.kola třetí kuželkářské ligy přijely do Jičína hráčky SKK Bohušovice. Domácí družstvo, které je na druhé příčce tabulky mělo tentokrát s hostujícím týmem více práce než by se čekalo. V polovině utkání prohrávalo o 11 kuželek. P.Abelová sice zvítězila o 4 kuželky 392-388, ale L.Slavíková tentokrát podlehla své soupeřce o 15 „dřev“. Také závěr byl velice vyrovnaný a dramatický. Vyrovnaný tým Bohušovi dokonce útočil na rekord hostí na 4x100HS žen, ale ani to nakonec na domácí hráčky nestačilo. Obě jičínské kuželkářky překonaly hranici čtyř set poražených kuželek a své soupeřky tak ve vzájemných soubojích porazili. Břicháčková (406) o 19 a Kvasničková (404) o 14 kuželek. To znamenalo vítězství Jičína 5:1 o 22 kuželek a udržení kontaktu s vedoucími Neratovicemi. Velice těžké utkání čeká hráčky SKK Jičín B v sobotu v Ústí n.L.

Stránky: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19